В окружній виборчій комісії № 197, що м. Канів Черкаської області, виявлено два проблемні протоколи по одномандатному виборчому окрузі.

Зокрема, у протоколі дільниці № 710897 (м. Канів) були виправлені дані коректором на користь Богдана Губського, кандидата-мажиритарника, який йде самовисуванням і на цей момент перемагає із незначною перевагою над Леонідом Даценко, кандидатом від політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

Канів

Канів

Як запевняють члени ОВК, якщо представники дільниць надають їм виправлені протоколи, то вони повертають ці документи для доопрацювання, тобто для оформлення протоколів відповідно вимог. Тому виправлені документи коректором вони прийняти не могли, а про те, хто і коли їх відкоригував, працівники ОВК не знають.

Окрім цього, були знайдені відмінності у результатах голосування у ДВК № 710888 (м. Канів), зазначених у протоколі і внесених у  інформаційно-аналітичну систему «Вибори народних депутатів України» Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Вибори». У цьому випадку у систему було внесено на 1000 голосів більше на користь вже згадуваного вище Богдана Губського.

Як з’ясувалося пізніше, ОВК також не може знайти усі оригінали зазначених протоколів.

Спостерігачі ОПОРИ ще одразу помітили дуже повільне внесення даних у комп’ютер, що значно затримувало процес. На цей момент в окружній виборчій комісії перебуває народний депутат України від «Блоку Юлії Тимошенко» Андрій Шевченко, який викликав представників правоохоронних органів для з’ясування обставин.

Станом на 16:00 дані протоколу ДВК № 710888 (м. Канів) були виправлені у системі.

За коментарями звертайтесь:
Сергій Варич
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
в Черкаській області
063 62 86 780
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.