Останньою дільницею, з якої доставили протоколи та бюлетені до ОВК № 37 (центр – місто Кривий Ріг), стала виборча дільниця № 120008 (Апостолівський р-н, м.Зеленодольськ, вул.Карла Маркса, 5).

Головою ОВК № 37 Тетяною Ткаченко було сповіщено про виникнення на дільниці проблем з транспортним засобом – автомобіль, яким мали бути транспортовані бюлетені, зламався. Про неполадки з автомобілем було повідомлено близько 9.45 ранку. Документи привезли об 11.40.

Голова комісії озвучила час підписання протоколів – 10.15 та 10.30. На це твердження відреагував спостерігач Громадянської мережі ОПОРА запитанням: «Чому про поломку автомобіля було відомо раніше, ніж члени ДВК підписали протокол?». На що члени комісії спочатку відповідали запереченням цього факту, а потім сказали, що автомобіл перевіряли перед виїздом.

Діалог з членами ОВК:

Спостерігач ОПОРИ: Повторіть, будь ласка, час підписання протокола.

Голова комісії: 10.15 и 10.30

Спостерігач ОПОРИ: А як вийшло так, що повідомлення про поломку автомобіля прозвучало до десятої години ранку, тобто до підписання протоколу?

Члени комісії: Ні, не раніше.

Спостерігач від ВО «Батьківщина», кандидати Олег Бусень (Україна Майбутнього) і Володимир Дегтяр (Комуністична Партія України): Так, раніше 10 години.

Голова комісії: Нам про поломку повідомили в 8.30, коли перевіряли автомобіль.

 
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.