Уночі, 29 жовтня, всі спостерігачі, що були присутніми на засіданні ОВК, мали можливість бачити, як прямо на засіданні голова дільничної виборчої комісії № 480271 (с. Анетівка, Доманівського р-ну) переписувала протокол. Аналогічні випадки можно було спостерігати не один раз

В основному у членів ДВК, які привезли бюлетені, запакованими належним чином, протоколи були окремо не запакованими і деякі цифри в них були закреслені. Також при собі вони мали пусті бланки протоколів, підписані всіма членами дільничної комісії та з проставленими печатками. На запитання спостерігача: «Це Ви зараз займаєтеся фальсифікацією? І це є порушенням!» пролунала відповідь, «Ніяк НІ! Причиною нашого порушення стала не спроба фальсифікації, а неуважність членів комісії: вони переплутали графи, куди треба вносити кількість бюлетенів, що не підлягають врахуванню, і кількість недійсних бюлетенів».

Крім того, на 11.00 годину ранку всі члени ДВК, що залишились здавати протоколи, вже не витримуючи такого навантаження знаходитись під стінами ОВК з 24.00 години до 12.00 години ранку, об’явили бойкот голові ОВК Анатолію Вишневському і почали скандувати «Ганьба!» та свистіти. На що голова комісії відреагував миттєво і покинув залу засідання, залишивши оголошувати протоколи секретаря комісії – Людмилу Рибакову. Однак, члени ДВК не зупинились на цьому і в знак на те, що їх так довго тримають приміщенні і не прислухаються до їх побажань та рекомендацій, всі разом спробували зірвати засідання і, протестуючи, покинули залу засідання. Однак засідання продовжується і досі, а члени ДВК посиупово повертаються до зали.

 


За коментарями звертайтесь:
Олена Кабашна
координатор в Миколаївській області
097219 00 66, 095 087 17 85, [email protected]

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.