Активісти ОПОРИ зауважують, що подекуди на Чернігівщині члени ДВК порушують право виборців на таємне голосування, зокрема під час волевиявлення на дому. Підтвердження тому - інформація, що надійшла на сайт www.polis.cn.ua

Так, із листа Ганни Подольської: «Сегодня приходили домой к маме и бабушке (получилось почти одновременно). Они голосуют дома. Во-первых, пришедшие стояли рядом и смотрели на процесс голосования. Во-вторых, когда мама заполнила бюллетень, а один из членов комиссии забрала его в руки и сделала вид, что это не мамин бюллетень (в это время, когда все его искали). Хорошо, что я хоть была рядом и разобралась! Это что, пытались вынести чистый бюллетень, что ли?».

Маніпуляція волевиявленням людей, що голосують на дому, за ствердженням активістів,  чи не найпростіший вид фальшування результатів голосування.

За коментарями звертайтесь:
Оля Різенко
прес-секретар кампанії громадського спостереження
за парламентськими виборами мережі ОПОРА у Чернігівській області
093 790 90 94

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.