Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА виявили у Харкові у двох центрах надання адміністративних послуг газети, які позитивно висвітлюють діяльність міського голови Харкова Генадія Кернеса та народного депутата від «БПП «Солідарність» Олександра Грановського.

Генадієм Кернесом
Грановським

На першій шпальті газети розміщене інтерв’ю з . В ньому очільник Харкова постійно згадує Олександра Грановського і розповідає, як нардеп допомогає місту отримати додаткове фінансування.
13.12.2018 Kharkiv Interview Kernes 2

На другій сторінці розміщене інтерв’ю з самим в позитивному ключі щодо нардепа. Окремим блоком винесене оголошення з рекламою громадської приймальні Олександра Грановського в Харкові.
13.12.2018 Kharkiv Interview Granovskiy 1.jpg Зазначимо, що приймальна знаходиться в тому ж приміщенні, що й центр  надання адміністративних послуг в Київському районі Харкова, в якому спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА виявили примірники газети.
13.12.2018 Kharkiv Interview Granovskiy 2

«Дані матеріали є політичною рекламою, тому що за маніпулятивними заголовками ховаються розповіді про позитивні зміни, що відбуваються лише завдяки конкретним особам. В одній з цих газет міський голова Геннадій Кернес прямо агітує за народного депутата Грановського. Наразі це не заборонено, проте під час виборчої кампанії представникам органів місцевого самоврядування забороняється агітація в робочий час»,  — коментує  координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Харківській області.

Жоден з матеріалів в інформаційному бюлетені не маркований, як політична реклама і під жодним з них не вказано авторство. Єдині вихідні дані, вказані на останній сторінці — відповідальним за випуск виступає Григорій Григорян, надрукувала газету типографія «Фактор Друк» тиражом 10 тисяч екземплярів.

«Прямої заброни на розповсюдження агітаційних матеріалів  в ЦНАПах в законі немає.  Лише під час виборчої кампанії українське законодавство прямо забороняє розміщувати агітаційних матеріалів в приміщеннях комунальної власності»,  — додає  координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Харківській області.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що прихована реклама забороняється українським законодавством. У Законі «Про рекламу» (стаття 9, частина 3) це питання регулюється так: «Інформаційний, авторський чи редакційний матеріал, в якому привертається увага до конкретної особи чи товару та який формує або підтримує обізнаність та інтерес глядачів (слухачів, читачів) щодо цих особи чи товару, є рекламою і має бути вміщений під рубрикою «Реклама» чи «На правах реклами». Прихована реклама прямо забороняється 5 пунктом цієї ж статті.

За коментарями звертайтеся:

e-mail: kharkiv@opora.org.ua