Як Громадянська мережа ОПОРА повідомляла раніше, черкаський осередок Партії регіонів святкував своє 15-річчя, куди і «зганяв» під примусом у робочий час працівників органів державної влади. Проте на цьому використання адміністративного ресурсу не завершилося

Перед початком дійства, ще до 15:00, до Долини троянд у м. Черкаси (де й проходили всі урочистості) під супровід і сирени міліцейських машин почали з’їжджатися шкільні автобуси, які у вересні були подаровані школам області в межах Державної цільової соціальної програми «Шкільний автобус». Саме цим транспортом було звезено працівників районних адміністрацій, сільських  рад, шкіл і їх учнів, студентів тощо. На лобовому склі автобусів були таблички «XV років Партії регіонів» та їх логотип, а в салоні розміщені прапори та інші агітаційні матеріали. Допомагали паркуватися цим автобусам працівники правоохоронних органів.

На самій Долині троянд вже була розміщена сцена та агітаційні намети, з яких усім прибувшим видавали прапори і прапорці, банери, стрічечки, друковані матеріали провладної партії. Згодом, серед учасників заходу почали безкоштовно  розповсюджувати светри і парасолі з логотипом Партії регіонів.

Перед сценою були розташовані таблички із назвами районів, які мали взяти участь у святі. Натовп дещо хаотично рухався, адже кожен шукав, де йому відмітитися. То там, то там лунали фрази: «А де відмічаються сільські голови?», «А ви вже відмітилися? А де?», «У мене скоро закінчується робочий день, а я мушу тут стояти!», «А до скількох нам тут треба бути?», «Чого мені дали цей прапор? О, я буду ним замітати!»…

Нагадаємо, що відповідно до п. 1 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняється участь у передвиборчій агітації у робочий час посадовим і службовим особам органам виконавчої влади, органам влади Автономної Республіки Крим та органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам і судам. Тому, спостерігачі ОПОРИ розцінюють такі дії не інакше, як використання Партією регіонів адміністративного ресурсу для проведення своєї передвиборчої агітації.

Окрім цього, «кандидатам у депутати забороняється використовувати для проведення передвиборчої агітації службовий транспорт, зв'язок, устаткування, приміщення, інші об'єкти та ресурси за місцем роботи, службові чи виробничі наради, збори колективу..», про що йдеться у п. 21 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

1jijk

2tyo
3io
За коментарями звертайтесь:
Сергій Варич
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
в Черкаській області
063 62 86 780

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.