У вересні кандидат від Партії регіонів по одномандатному виборчому окрузі №72 (центр – м. Тячів) Михайло Шелевер звернувся із заявою до міліції, у якій стверджував, що на території Тячівського району проводиться масовий підкуп на користь одного із депутатів у народні депутати.

За даною заявою міліція кримінальну справу не порушила – як поінформував ОПОРУ заступник начальника УМВС в Закарпатській області Ю.Марковський, зібрані співробітниками міліції Тячівського РВ матеріали перевірки надіслані в прокуратуру Тячівського району для вирішення питання по суті.

До цієї ж прокуратури передані і матеріали щодо заяви громадянина Карла-Андрія М., який стверджував, що 7 вересня депутат Солотвинської селищної ради Василь О. роздавав коробки з продуктовими наборами на користь одного з кандидатів у нардепи.

На одномандатному виборчому окрузі №73 (центр – м.Виноградів) кандидат від Партії регіонів Іван Бушко звернувся із заявою до міліції про те, що «невстановлені особи здійснюють обходи населених пунктів Виноградівського району, під час яких збирають анкетні та паспортні дані, а також контактні телефони мешканців району, тим самим, на його думку, здійснюють підготовку до масового підкупу виборців».

«За результатами розгляду даного звернення керівництвом Виноградівського РВ прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи на підставі п.1 (за відсутністю події злочину) ст.6 (обставини, що виключають провадження в кримінальній справі) Кримінально-процесуального кодексу України.

Загалом, як повідомив на прес-конференції начальник УМВС України в Закарпатській області Віктор Русин, з часу початку виборчої кампанії до 23 жовтня міліція порушила 1 кримінальну справу – за випадком у селі В.Коропець Мукачівського району. У 24 випадках надходження заяв до міліції було відмовлено у порушенні кримінальних справ, 15 заяв передано до органів прокуратури, по 15 – ще проводиться перевірки, у 8 випадках порушників виборчого законодавства притягнуто до адміністративної відповідальності.

 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.