Прес-служба ВО «Батьківщина» повідомила про напад невідомою особою на голову Кіровоградської обласної організації Валерія Кальченка (кандидат у народні депутати України за списком)

22 жовтня була оприлюднена заява про замах на Валерія Кальченка від імені Сергія Саса (ВО «Батьківщина») шляхом поширення у ЗМІ.

Напад було скоєно ввечері 21 жовтня на виході із власного будинку народного депутата Валерія Кальченка. Удари прийшлись в лицьову область, після чого постраждалий впав. За твердженням Сергія Саса, злочинець не мав на меті скоєння пограбування.

Зі слів однопартійця Валерія Кальченка, нині депутат знаходиться вдома під наглядом медиків, перебуваючи у шоковому стані.

Жертвою нападу не було подано заяви про скоєння замаху до міліції. Відмову звертатись до міліції Сергій Сас пояснює так: «Валерій Кальченко дійсно не звертався із заявою в кіровоградську міліцію, оскільки, по-перше, цей випадок кваліфікується як замах на політичного діяча і слідство по ньому є компетанцією саме УСБУ, по-друге, Валерій Кальченко має всі підстави не довіряти кіровоградській міліції, оскільки вона не змогла, чи не захотіла й досі відреагувати на його попередні заяви, зокрема, щодо розповсюдження фальшивих листівок за його підписом».

Заява в УСБУ Кіровоградської області на ім’я її начальника Седельникова О. І. була подана Валерієм Кальченком у порядку, передбаченому ст.95 Кримінально-процесуального кодексу України, через Сергія Саса.

Надія Домаш
прес-секретар Громадянської Мережі ОПОРА
у Кіровоградській області
 
За коментарями звертайтесь:
Євгеній Патруль
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
у Кіровоградській області
099 44 13 777
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.