Напередодні виборів різні політичні сили та їх представники повідомляють про застосування провокацій та брудних технологій щодо них. Майже кожен округ Черкаської області останніми днями прославився своєю провокативною ситуацією

Так, наприклад, у 196 окрузі (центр – м. Корсунь-Шевченківський) було розповсюджено фальшивий наклад малотиражної газети «Патріот Черкащини». На підставі цього редакція звернулася до прокуратури МВС з вимогою провести розслідування. За їх свідченням, усі публікації неправдиві, провокативною є й та інформація, яка стосується кандидата-самовисуванця Олександра Маштепу.

У 197 окрузі у містах Золотоноша та Канів невідомі підпалили агітаційні намети Богдана Губського, позапартійного кандидата-самовисуванця у цьому ж окрузі. Зокрема, у Каневі двоє молодих людей кинули у намет, у якому перебували агітатори, пляшку з невставленою горючою рідиною. У Золотоноші ж було навіть застосовано фізичну силу до агітаторів. Як повідомляє прес-служба Богдана Губського, на щастя, ніхто не постраждав.

Провокацію з абсурдним гумором застосували у 198 окрузі (центр – м. Сміла) проти члена Партії регіонів, кандидата-самовисуванця Вадима Решетняка. Зокрема, у листівках, які поширили в окрузі, зазначено, що Вадим Решетняк є засновником «Аль-Каїда – Україна» з 1991 році. Уся інша інформація тотожного змісту.

Чорнуха на Решетняка

Як інформує прес-служба політичної партії «УДАР Віталія Кличка», у 199 окрузі (центр – м. Жашків) розповсюдили листівки з неправдивою інформацією про те, що кандидат у народні депутати у цьому окрузі від вище зазначеної партії Василь Фурман закликає не голосувати за нього, а за його опонента – кандидата від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Анатолія Бондаренка. «УДАР» готує заяви до правоохоронних органів стосовно цього факту. Листівки зі схожим змістом розповсюджено і проти Юрія Стригуна, кандидата від Української Народної Партії.

Фальшива листівка

листівка

Окрім цього, як інформує прес-служба «Фронту Змін», у м. Ватутіне, що також входить до 199 округу, невідомим чоловіком було побито депутата міської ради від ВО «Батьківщина» Анну Кліпач. Зокрема, повідомляють, що спочатку чоловік почав бити ногами сіті-лайти кандидата у депутати Анатолія Бондаренка. Коли ж Анна Кліпач зробила йому зауваження, невідомий кілька разів вдарив жінку в обличчя.

У 200 окрузі у м. Умань з невідомих причин постійно прибувають автобуси з Луганська та Житомира із молодими людьми. Вони повідомляють, що прибули на спортивні змагання з боротьби, про те, яких саме і де точно сказати не можуть. Їх поселяють поступово у готелях. За чутками, ще очікують на групи людей з Одеси. Варто зазначити, що голова окружної виборчої комісії скаржиться на безперервну заміну членів дільничних комісій новими немісцевими людьми.

Громадянська мережа ОПОРА занепокоєна передвиборчою ситуацією, що складається у Черкаській області, що може призвести до нестабільної ситуації під час проходження виборів.

Детальніше на МАПІ

За коментарями звертайтесь:
Сергій Варич
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
в Черкаській області
063 62 86 780
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.