Нещодавно у місті Одеса відбулося ряд заходів, покликаних сприяти формуванню ефективного власника житла в Україні.

11 червня в конференц-залі готелю «Чорне море» міста Одеса ГМ ОПОРА провела круглий стіл «Проблеми розвитку ОСББ». Понад 40 учасників - керівників ОСББ  з Одеси, Києва, Львова та Дніпропетровська розповідали про свої досягнення та невдачі у своїй роботі. Попри ряд спільних проблем, пов`язаних насамперед із неготовністю населення до нових методів управління житлом та недосконалістю нормативно-правової бази щодо ОСББ, у місті Одеса є ряд переваги. Зокрема, керівники ОСББ та профільних громадських організацій беруть участь у Робочій групи з перевірки обґрунтованості тарифів при Одеському міськвиконкомі, а влада і комунальні служби надають інформацію (первинну документацію), за якою можна перевірити обґрунтованість цін на ці послуги. Можливо, тому кількість багатоповерхових будинків в Одесі, які знайшли свого господаря, сягає 30 % (у той час по Україні цей показник складає 7-9%). Хоча більшість ОСББ займається самоуправлінням, на ринку з`являються обслуговуючі компанії та управлінці-суб`єкти підприємницької діяльності.реформування житлово-комунального господарства

Дискусія була цікавою і плідною. Учасниками було висловлено більше двадцяти пропозицій до бажаних змін у нормативно-правовому забезпеченні діяльності ОСББ. Натомість всі учасники схвально відгукнулися про новий законопроект «Про зміни до Закону України про ОСББ».

12 червня відбулася фокус-група «Сприятливі умови для ОСББ на локальному рівні».  ЇЇ учасниками стали найбільш активні голови об`єднань власників (всього-12 осіб). Обговорювалися наступні питання:

  • Основні проблеми ОСББ, які залежать від органів місцевого самоврядування 
  • Які необхідні локальні  нормативно-правових акти, які регулюють діяльність  ОСББ.
  • Наявний позитивний досвід
  • Які необхідні акти центральних органів виконавчої влади.
У ході фокус-групи було напрацьовано ряд пропозицій, які найближчим часом будуть оформлені як пропозиції до змін в нормативно-правових актах Центральних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Тим часом, 12-14 червня Інститут політичної освіти навчав місцевих депутатів Південного регіону України земельному законодавству. Зокрема, блок питань був присвяченим виділенням земельної  ділянки (прибудинкової території) ОСББ.