За спостереженням Громадянської мережі ОПОРА, напередодні дня голосування свою агітаційну роботу активізували більшість суб’єктів виборчого процесу. Проте не кожен з них має належні умови для реалізації своїх намірів. Так, у Ніжині (Чернігівська область) заходи на підтримку кандидата-мажоритарника від ВО «Свобода» Валерія Боровика були зірвані. 

23 жовтня о 16:00 у приміщенні Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя не відбулася запланована зустріч з Андрієм Мохником, заступником голови партії ВО «Свобода», проте лідер зустрівся з виборцями просто неба. Причина відмови – «партія не здійснила проплату за оренду актового залу у старому корпусі НДУ».

Крім того, у приміщенні цього ж університету 24-го жовтня о 18:00 свободівці мали намір провести концерт Марії Бурмаки. Представникам мережі ОПОРА партійці надали документи (фото) як доказ того, що проплату вони здійснили заздалегідь. Проте пані Бурмака у Ніжині не заспіває. Ректор згаданого вишу Олександр Бойко 23 жовтня без жодних офіційних пояснень дав розпорядження про повернення коштів.

Нагадаємо, що у стінах університету за декілька тижнів до цього відбувся «зірковий» концерт на підтримку кандидата Івана Куровського. За повідомленнями регіональних ЗМІ, на захід студентів «зганяли» через деканат.

Чернігів

Чернігів

Чернігів

Детальніше на МАПІ

Ольга Різенко
прес-секретар
 
За коментарями звертайтесь:
Євгеній Романенко
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
в Чернігівській області
068 386 60 54
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.