У вівторок, 23 жовтня, у поштові скриньки житлових будинків Луцька (ВО № 22) були вкинуті листівки підписані студентами Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, в яких останні висловлюють своє обурення щодо висловлювань у своїй публікації кандидатки в депутати від Європейської партії України Олени Голєвої.

У листівці передруковано звернення студентів, що 6 жовтня було опубліковане в газеті «Волинь-нова» як відповідь на публікацію Голєвої під назвою «Хто вони, якщо бояться жінку?». Тоді кандидатка, говорячи про приклади підкупу виборців з боку одного зі своїх опонентів, заявила про те, що безкоштовне харчування студентів у студентських їдальнях принижує молодь.

Мова йшла про програму безкоштовного харчування 170-ти малозабезпечених студентів університету, профінансованої благодійним фондом «Новий Луцьк», засновником якого є її опонент - кандидат у нардепи Ігор Палиця.

Студентів такі слова політика дуже образили і в своєму зверненні вони у категоричній формі висловили їй своє обурення та стали на захист інтересів Ігоря Палиці, який фактично фінансує цю програму. «Ви лише можете в газетах і на телебаченні скиглити, як вам шкода знедолених людей. Пані Голєва, яке ви маєте моральне право засуджувати тих, хто опікується сиротами і бідними? Замість того, щоб підтримати людей, які допомагають бідним, щоб брати з них приклад, ви їх звинувачуєте, мовляв, прикидаються янголятами. А ким є ви? Вовчицею в овечій шкурі?» - звертаються студенти до кандидатки. У тексті студенти також називають Голєву «дитиною матері-компартійної номенклатурниці» і «АРТИСТКОЮ», та звинувачують її у наявності «маніакального хворобливого бажання комусь нашкодити».

Звернення

Звернення

Під зверненням стоять підписи трьох студентів-активістів студентського самоврядування факультету романо-германської філології, інституту філології та журналістики й юридичного факультету. Також зазначено, що всього під цим зверненням підписалося 69 осіб, правда самих підписів не представлено. Що цікаво, замовником друку цієї листівки зазначена Студентська рада університету, а видавцем – Волинський національний університет імені Лесі Українки.  Голова студради Яна Цапук підтвердила ОПОРІ, що ці листівки дійсно розповсюджуються від імені студради.

Цим листом студенти стали на захист інтересів кандидата в депутати по луцькому округу Ігоря Палиці. Нагадаємо, що він є також головою Наглядової ради університету. За останній рік він виділив чималу суму на розвиток СНУ ім. Лесі Українки,  реалізував стипендіальну програму для студентів, обіцяв квартири для викладачів. Ректор Ігор Коцан та голова студентської ради Яна Цапук СНУ імені Лесі Українки є довіреними особами кандидата Палиці.

Разом з тим студенти університету інформують ОПОРУ про тиск на них зі сторони керівництва ВНЗ з метою вірного голосування. Зустрічі кандидата зі студентами організовуються за участі викладачів, а агітаційні матеріли Палиці, поза тим, що це є порушенням закону, розміщуються в корпусах навчального закладу.

Детальніше на МАПІ

Прес-служба Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області

Детальніше:
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
067 416 50 86
 
Довідково: 
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.