На окрузі №129 у Миколаївській області (Центральний район м. Миколаїв, Жовтневий район області) спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА фіксують навалу «чорного PR» проти кандидата-самовисуванця Олександра Жолобецького
Окрім того, що з минулого четверга майже всі білборди та сіті-лайти з рекламою кандидата були закидані фарбою, в суботу, 20 жовтня, тиражем 50 тис. екземплярів вийшов спецвипуск газети «Южная правда», яку розносили по домівках, присвячений провладному кандидату по цьому округу Миколі Жуку. Але там зокрема був надрукований матеріал «за мотивами» оголошеного Миколаївським міським головою Володимиром Чайкою на сесії міськради 11 жовтня листа «від мешканців», у якому є наклепницькі відомості (ОПОРА про це вже писала).
Але це ще не все. З ранку 22 жовтня у Центральному районі міста були розклеєні плакати, на яких Олександр Жолобецький стояв поруч з особою, зовнішній вигляд якої вказував на її нетрадиційну сексуальну орієнтацію. Надпис на плакаті «Ми за Жолобецького» давав зрозуміти, що люди з нетрадиційною сексуальною орієнтацією підтримують кандидата-самовисуванця. У штабі О. Жолобецького наявність використання «чорного PR» доводять відповіддю управління земельних ресурсів, у якій сказано, що земельна ділянка, про начебто продаж якої йдеться і у листі мешканців, і у матеріалі, який було надруковано у газеті «Южная правда», у власність нікому не передавалася.
У вихідних даних на цих плакатах зазначається, що їх замовником є сам кандидат Олександр Жолобецький, відповідальним за випуск – реальний керівник штабу Жолобецького Валентин Заруба.
У штабі Олександра Жолобецького обурені такими проявами «чорного PR» і вважають, що так діють кандидати, коли аргументів для завойовування виборців вичерпані.
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.