Дитячий благодійний фестиваль «Забавдень», що вперше проходив у Львові цими вихідними, об`єднав діток з повноцінних сімей та дітей-сиріт для спільної забави, спілкування та розваг. Фестиваль перетворив парк ім. І. Франка на чарівний Ліс-Догориріс, Міський Палац культури ім. Г. Хоткевича - на Хату-Балаканку, а Львівський Палац мистецтв - на «Територію дітей».  

У рамках фестивалю пройшло шість акцій.  

Стартував «Забавдень» у парку ім. І. Франка. Там на тридцятьох діток зі школи-інтернату №2 чекали захоплюючі пригоди, цікаві пошуки та солодощі: усе це - тригодинний квест за мотивами книги-фентезі Остапа Кушніра «Поява чародія», яка стала бестселером цьогорічного Форуму видавців-дітям. 

Під час фестивалю у Львівському Палаці мистецтв відкрилася виставка «Територія дітей». Над нею спільно працювали студенти Львівської академії мистецтв, учні Львівської художньої школи ім. Олекси Новаківського, діти зі школи-інтернату №2 та відомий фотограф Олександр Швець - у минулому теж вихованець цього інтернату. Відтак на виставці, яка експонуватиметься до 14 червня, можна оглянути світлини Олександра Швеця, мистецьку інсталяцію-дитячу роботу «Родинний стіл» та зразки художнього моделювання. 

МПК ім. Хоткевича став Хатою-Балаканкою. Казкарі - учень Сашка Лірника Юрко з Києва, Петро Зборовський з Турки, Остап Кушнір з Одеси - розважали діток веселими та розумними казками, а ведучі заохочували малечу до малювання на мольбертах. Підлогу Хати-Балаканки притрусили сіном, а стіни прикрасили вигадливим квітам з кольорового паперу. 

Другий фестивальний день розпочався з Божественної Літургії у храмах міста. Архієпископ Львівський Ігор (Возьняк) підтримав ініціативу оргкомітету фестивалю і відповідним розпорядженням постановив здійснювати поминання за здоров`я українських дітей під час недільної Літургії. 

Опісля відвідин храмів батьки привели діток до МПК ім. Хоткевича. Там з малечою займалися художні керівники МПК - вчили акторської гри, малювати, танцювати. Справжнє танцювальне свято дітям подарували колективи «Мрія» та «Квіти України» під час великого концерту. 

Заключним заходом фестивалю став благодійний аукціон авторських виробів провідних львівських митців. Лотодавцями аукціону стали такі відомі шанувальникам авторського, «елітного» мистецтва особистості, як художник-реставратор Лев Скоп, митець Олесь Дзиндра, графіки Богдан Сорока та Богдан Пікулицький та художник Іван Франк. Надали свої авторські роботи і молоді відомі таланти: художниця Тетяна, майстер ліногравюр Стас Туріна, коваль Антон Парамбуль, мисткиня Василина Буряник. Усього організатори зібрали 49 авторських робіт - іконопис, кераміка, роботи зі скла, тканини, металу, живопис. Ексклюзивним лотом аукціону стало подарункове видання «Лиса Микити» Івана Франка з дарчим підписом від співака Святослава Вакарчука. 

Організаторам аукціону вдалося зібрати чверть суми, необхідної на проведення дитячого відпочинкового табору. Адже, нагадаємо, головною метою «Непрогавдня» став збір коштів на проведення літнього табору для дітей з дитбудинків: трьох - дитячий будинок «Любисток», дитячий будинок сімейного типу та спецшкола-інтернат для дітей з вадами розвитку - м. Самбора, бориславського дитячого будинку «Оріана» та дитячого будинку «Оранта» (м. Дрогобич).  

На превеликий жаль, владна верхівка міста аукціон проігнорувала. Запрошені мер Андрій Садовий та його заступник Василь Косів часу на благодійність не знайшли. Окрім голови фракції «Нашої України» Василя Трача, не було і жодного очільника депутатських фракцій у міськраді. 

Відтак ексклюзивні мистецькі витвори, які поки не продалися, очікують на своїх власників. До слова, поки не знайшовся покупець на лот від Святослава Вакарчука. Тому благодійники ще матимуть таку нагоду - оглянути лоти можна в Інтернеті на сайті www.zabavden.org.ua, а зголоситися до їх купівлі за телефоном: 8 063 62 868 66.  

Також оргкомітет повідомляє, що на сайті працює комунікативний портал для дітей з повних сімей та соціально незахищених. Мета - створити між ними спільний комунікативний простір і подолати умовні межі. Для того, щоб сироти мали доступ до Інтернету, з ними працюватимуть волонтери. Форум діятиме цілий рік, і попередні підсумки його роботи будуть підведені на другому фестивалі «Забавдень». 
 
 

Організатори фестивалю:  

ТО «Кактус»;

Львівське представництво Громалянської мережі ОПОРА;

міський Палац культури ім. Гната Хоткевича;

ЛОВ Центру національного відродження ім. Степана Бандери;

станиця Львів НСОУ Пласт.