16 жовтня, представники української партії “Зелена планета”, що буде під №12 у виборчому бюлетені, провели прес-конференцію, де розказали, що з партії “Батьківщина” вийшли люди з 7 районних організацій. Після чого майже усі екс-партійці за короткий період приєдналися до партії “Зелена планета”. Станом на п’ятницю 12 жовтня, за словами експартійців, з партії “Батьківщина” вийшло 486 людей

За словами колишнього першого заступника обласної організації партії “Батьківщина” Тетяни Павлюк, вийшли з партії “Батьківщина” та увійшли до партії “Зелена планета” організації міст Дебальцеве, Шахтарськ, Харцизьк, Костянтинівка, Костянтинівського та Артемівського районів, а також молодіжна організація Горлівки.

Зелена планета

“Цей перехід пов’язаний в першу чергу з тим, що партія “Батьківщина” в Донецькій області себе вичерпала. А симбіоз партії “Батьківщина” та партії “Фронт змін”, як основної складової об’єднаної опозиції, на цих виборах себе абсолютно не виправдав. Крім того, є такі кадрові та ідеологічні перекоси у цих партіях в Донецькій області, які наших членів ставлять у глухий кут”, - зазначила пані Павлюк. На запитання, які ж причини такого багатолюдного виходу з партії вона відповіла, що зараз “це зовсім інший формат партії, яка зовсім відірвана від людей, від українців, яка замкнулася у своїх кулуарних політичних дрязгах, своїх особистих меркантильних інтересах. Вона не чує і її не чують”, - зазначила Тетяна Павлюк. Відео з конференції партії “Зелена планета”: http://youtu.be/M20XOiVQTLw

У телефонному коментарі в.о. Голови Донецької обласної організації партії “Батьківщина” та заступник керівника штабу Об’єднаної опозиції Сергій Пашинський зазначив: “Партія “Батьківщина” та Об’єднана опозиція зараз перебувають під колосальним тиском з боку влади. На жаль, не всі люди цей тиск витримують, дехто відступає”. Представники прес-служби ВО “Батьківщина” в Донецькій області повідомили, що голова обласного штабу Олександр Ярошенко коментувати ситуацію не планує.

За словами голови ДОО ВГО “Комітет виборців України", що діє в межах загальнонаціональної кампанії спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА, Сергія Ткаченка, це ще одна демонстрація технологічності виборчого процесу та технологічності побудови самих політичних структур в Україні й Донецькій області. “На жаль, головний фактор, який визначає життєздатність і працездатність політичних партій - це наявність фінансових ресурсів. Ідеологія практично не грає жодної ролі для партійних функціонерів, яким важливо, щоб їхня діяльність добре оплачувалася. В результаті – кожен новий політтехнологічний проект у регіоні витягає організаційні та людські ресурси з "політичних попередників". Імовірно, у партії "Зелена планета" з'явилися ресурси. На жаль, такі технологічні структури легко руйнуються під впливом "ззовні", головне - запропонувати більше", - зазначив пан Ткаченко.

За коментарями звертайтесь:
Катерина Жемчужникова,
прес-секретар Донецької обласної організації «Комітет виборців України» та
Громадянської мережі ОПОРА в Донецькій області
+380662701713

Довідково:

Громадське спостереження ДОО ВГО КВУ та ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.