У Підгородному на святкуванні дня визволення міста від німецько-фашистських загарбників представники міської влади рекламували кандидата від Партії регіонів Віктора Бутківського

Подія сталася ще 22 вересня, але коментарі в учасників святкувань спостерігачі ОПОРИ змогли взяти тільки зараз.

Сам кандидат Віктор Бутківський на свято не прийшов, але разом з іншими посадовцями був представлений ведучими концертної програми. Також на свято був запрошений заступник голови ОДА Іван Ступак, який народився в цьому містечку. Проте, з незрозумілих причин теж був представлений як кандидат у народні депутати по 26 округу від Партії регіонів. Голова Дніпропетровської райдержадміністрації Вадим Кобиляцький, вітаючи містян зі святом, виголосив, що він обіцяв місту повернути стадіон «Колос», який належав «місцевому комерсанту Писаревському»  (кандидат по 29 округу від опозиції), і на сьогодні ця обіцянка виконана.

На цьому святі також були присутні кандидати від Об’єднаної опозиції «За Батьківщину» Костянтин Писаревський та від Комуністичної партії Дмитро Чалий. Проте, слова їм не надали.

На святі майоріли прапори Партії регіонів, які було принесено партійними активістами з-під стін будівлі міської ради. Роздавали парасольки та канцтовари із символікою Партії регіонів. Коли стемніло, на сцені  засвітились два величезних плакати з портретом Віктора Бутковського, заграла музика. Продавці, що за офіційним дозволом винесли свої товари до місця святкування, забезпечували підлітків чіпсами, пивом, малоалкогольними та алкогольними напоями. Молодь танцювала, а потім почала битися. http://www.youtube.com/watch?v=chBiqeFSBvE&feature=relmfu

Костянтин Писаревський, кандидат від об’єднаної опозиції «За Батьківщину» повідомив, що голова райдержадміністрації Вадим Кобиляцький під час привітання мешканців негативно висловився в його бік. А під час зйомки нічних гулянь, які керівництво міста організували після офіційної частини, на нього та його активістів був здійснений хуліганський напад, пошкоджено відеокамеру, про що була подана до районного відділку скарга.

Громадський спостерігач від ГМ ОПОРА поцікавився у Вадима Кобиляцького, чому були допущені порушення виборчого законодавства у царині надання рівних можливостей для всіх кандидатів. Голова Дніпропетровської райдержадміністрації заявив, що свято він не організовував, а лише був запрошений - «я стояв на трибуні серед інших людей… мені дали слово, я привітав мешканців міста Підгороднє, побажав їм всього найкращого, я сказав, що влада виконує свої зобов’язання і я, як представник влади, обіцяв повернути стадіон (з 1997 року належав К.Писаревському) і я це зробив… ну, не я, а через суди, судові рішення».

Начальник Дніпропетровського райвідділку міліції Олександр Чіпець не зміг ні пригадати, ні прокоментувати подій 22 вересня – масове розпиття громадянами спиртних напоїв у громадських місцях, заяву кандидата в народні депутати про напад та пошкодження відеокамери - і попросив, щоб йому надали два дні для вивчення справи. Під час наступного звернення відповідати на питання доручили Віктору Лагутіну, начальнику відділу громадської безпеки. Він повідомив, що відкриття кримінальної справи не порушене через те, що камера не пошкоджувалась, а по розпиттю алкогольних напоїв були складені акти адміністративних правопорушень. На жаль, ні точну, ні приблизну цифру назвати не зміг.

Ст. 74, п.1, пп.2 Участь у передвиборчій агітації забороняється органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування.

etty

 

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.