За спостереженням Громадянської мережі ОПОРА, форма передвиборчої агітації окремих суб’єктів виборчого процесу суперечить веденню добросовісної конкуренції, які закладені в нормах виборчого законодавства. Довготерміновому спостерігачу мережі вдалося зафіксувати агітаційний матеріал, який був розміщений в одному з кабінетів у Першому поліклінічному відділенні Чернігівської першої міської лікарні

Примітно, що в кабінеті №34 поліклінічного відділення розміщено календар, на якому присутня символіка Партії регіонів, а також написано «Від стабільності до добробуту». Позаяк на стіні розміщено декілька календарів. Можна припустити, що особливої необхідності у цій продукції, що носить політичний контекст, працівники закладу вочевидь не мають.

Відповідно до ст. 74 ч. 4, забороняється розміщувати агітаційні матеріали в приміщеннях установ та організацій державної та комунальної форм власності.

Зазначимо, цей кабінет орендований. Проте оренда – це тимчасове користування. Приміщення все ж залишається власністю держави чи територіальної громади. Тому, на думку представників мережі ОПОРА, це є порушенням виборчого законодавства.

2012-10-03_10.24.53

2012-10-03_10.26.27
2012-10-03_10.26.37
Ольга Різенко
прес-секретар
За коментарями звертайтесь:
Євгеній Романенко
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
в Чернігівській області
068 386 60 54

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.