10 жовтня ОВК 202 округу розглянула скарги, які подала Об’єднана опозиція на кандидата від Партії регіонів Михайла Бауера. Зміст скарг полягав у незаконному, на думку скаржника, розміщенні виборчого штабу Михайла Бауера в приміщенні комунальної власності, а також в розміщенні агітаційних матеріалів у цьому ж приміщенні. ОВК прийняла рішення залишити скарги без розгляду по суті.

10 жовтня 2012 року окружна виборча комісія розглянула скарги, які подала уповноважена особа від політичної партії ВО «Батьківщина» Георгій Бужняк на кандидата від Партії регіонів в 202 виборчому окрузі Михайла Бауера. В скарзі відмічено, що Михайло Бауер розмістив в м. Сторожинець свій виборчий штаб в приміщенні за адресою вул. Б. Хмельницького, 7, яка є комунальною власністю і належить Сторожинецькій міській раді. У цій же будівлі розташована Сторожинецька районна організація профспілки працівників освіти і науки України. Факт розміщення виборчого штабу в комунальному приміщенні, на думку скаржника, можна трактувати як порушення ч. 3 ст. 74 Закону «Про вибори народних депутатів України»: «Забороняється використання приміщень органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, для проведення передвиборної агітації за рахунок коштів виборчих фондів партій, кандидатів у депутати в одномандатному окрузі».

В іншій скарзі скаржник зазначає, що в цьому ж комунальному приміщенні (м. Сторожинець, вул. Б. Хмельницького, 7) розміщені агітаційні матеріали. На думку скаржника, це є порушенням ч. 4, ст. 74 Закону «Про вибори народних депутатів України»: «Забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності».

ОВК прийняла рішення залишити скарги без розгляду по суті, посилаючись на ч. 4-8 ст. 108 виборчого закону, згідно яких «скарга на дії чи бездіяльність кандидата в народні депутати не належить до компетенції ОВК і оскаржується до ЦВК, або до суду шляхом подання позовної заяви».

Нагадаємо, що 29 серпня ОВК 201 виборчого округу за результатами скарги уповноваженої особи від політичної партії ВО «Батьківщина» Олексія Каспрука визнала дії кандидата у народні депутати від Партії регіонів Віталія Михайлішина щодо окремих методів проведення ним передвиборчої агітації такими, що не відповідають вимогам законодавства про вибори народних депутатів і зобов’язала кандидата утриматись від використання об’єктів та ресурсів Чернівецької міської ради у своїй передвиборчій агітації. Пізніше це рішення ОВК було скасоване в судовому порядку (http://oporacv.org/ovk-vyznala-diji-myhajlishyna-porushennjam/).

27 вересня 2012 року ОВК 204 розглянула скарги, які подав кандидат від Партії регіонів Артем Семенюк на своїх опонентів. Зміст скарг полягав у незаконному, на думку скаржника, розміщенні передвиборної агітації на території міста Хотин. ОВК прийняла рішення передати всі матеріали для розгляду та розслідування правоохоронним органам (http://oporacv.org/semenyuk-podav-skarhy-na-oponentiv-za-ahitatsijni-materialy-na-stovpah-derevah-ta-stinah/).

Таким чином, у своїй діяльності ОВК 201, 202, 204 виборчих округів по-різному підійшли до розгляду скарг на кандидатів в народні депутати.

За коментарями звертайтесь:
Назар Тимощук,
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області,
063 628 67 71, [email protected]
Прес-секретар Чернівецького представництва Громадянської Мережі ОПОРА,
Григорій Сорочан
063 628 67 72, [email protected]

Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.