Сьогодні уповноважена особа Української національної асамблеї (УНА-УНСО) подасть у прокуратуру скаргу на секретаря ОВК № 200, що в Черкаській області (центр – м. Умань). Про це було повідомлено ОПОРУ.

Зокрема, ситуація полягає у тому, що секретар окружної виборчої комісії Володимир Врублевський не може чітко сказати, де знаходяться подання на реєстрацію офіційних спостерігачів УНА-УНСО. Уповноважена особа подала секретареві усі необхідні документи, яким було присвоєно вхідний номер. Відповідно до ч. 8 ст. 78 Закону України «Про вибори народних депутатів України» «Окружна виборча комісія здійснює реєстрацію офіційних спостерігачів у відповідному одномандатному окрузі та видає їм посвідчення за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, не пізніше наступного дня після внесення подання». Проте наступного дня в ОВК не могли відшукати ці документи, а секретар не з’явився на роботу, оскільки погано себе почував. Варто зазначити, що усі подання були зафіксовані у журналі вхідної кореспонденції, їм було присвоєно вхідний номер, а біля запису була невелика позначка, що нібито все було відправлено поштою назад.

Третього дня Володимир Врублевський вийшов на роботу і запевнив, що відіслав подання Укрпоштою, адже вони потребували доопрацювання. Проблема полягає у тому, що лист не дійшов до адресата, а точну адресу, куди були відіслані ці документи, секретар не пам’ятає. Представник УНА-УНСО з’ясував, що зазначеного секретарем дня Укрпошта не отримувала жодної кореспонденції від ОВК № 200.

Нагадаємо, що, незважаючи на наближення дня виборів, ОВК № 200 ніяк не налагодить свою роботу, адже тут вже тричі змінювався голова, а члени комісії полишали свої функції.

За коментарями звертайтесь:
Сергій Варич
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
в Черкаській області
063 62 86 780
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.