За спостереженням Громадянської мережі ОПОРА, окремі кандидати в народні депутати нехтують деякими вимогами нормативно-правових актів. Так, на думку представників Громадянської мережі ОПОРА в Чернігівській області, кандидат по виборчому округу № 208 Михайло Голиця порушив окрему норму Закону України «Про освіту».

10  жовтня у Вересоцькій ЗОШ Куликівської селищної ради (Чернігівська область) вчителів та учнів старших класів в обов’язковому порядку зняли з 3-5 уроків і запросили на концерт у сільському клубі. Захід був організований на підтримку кандидата у народні депутати Михайла Голиці. На зустрічі кандидат розповів про себе та власну діяльність у рідному с. Плиски Борзнянського району, а також озвучив основні положення своєї програми.

Нагадаємо, виборче законодавство містить заборону розміщувати агітаційні матеріали та політичну рекламу в установах державної та комунальної власності, якими є загальноосвітні школи. Однак усні агітаційні промови у цих закладах не визнаються законом як порушення.

Проте, на думку представників мережі ОПОРА в Чернігівській області, цей факт можна розцінити як порушення Закону України «Про освіту».

Так, відповідно до ст. 8, ч. 1 зазначеного закону, навчально-виховний процес у навчальних закладах є вільним від втручання політичних партій, громадських, релігійних організацій.

Чернігівщина

Чернігівщина

Чернігівщина

Чернігівщина

Чернігівщина

Ольга Різенко
прес-секретар
 
За коментарями звертайтесь:
Євгеній Романенко
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
в Чернігівській області
068 386 60 54
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.