У неділю, 7 жовтня, в Броварах відбувся Фестиваль гречки. Саме так активісти громадської кампанії «Наступ» назвали акцію, присвячену передвиборчим роздачам продуктових пакетів від кандидатів у депутати

Під час театралізованого дійства активісти кампанії обіграли поведінку кандидатів, які намагаються купити голоси виборців за продуктові набори, «спортсменів», які заважають журналістам виконувати свою роботу, та міліціонерів, які не реагують на правопорушення.

Приводом для проведення акції стала поведінка кандидатів у депутати Сергія Федоренка, що роздавав у Броварах пенсіонерам продуктові набори з агітацією, та Дмитра Ратнікова, який на День Незалежності пригощав зі своїх наметів усіх охочих безкоштовним морозивом. Обидва кандидати представляють Партію регіонів, і досі не понесли за свої протиправні дії жодного покарання.

Такою акцією активісти громадської кампанії хотіли продемонструвати пересічним броварчанам, до чого призводить подібна «купівля» виборців. Вони закликали мешканців міста не продавати свої голоси за гречку.

Показово, що дійство відвідало достатньо багато людей похилого віку, які справді очікували, що кандидати вкотре будуть їх «годувати».

ОПОРА вкотре нагадує, що непрямий підкуп виборців є прямим порушенням ч. 13 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів», у якій забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки мінімального розміру заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей.

sbfrDO4Ru5A

WMFEJ7hkmsA_1
 

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.