Кандидат в народні депутати по 133 виборчому округу Вадим Чорний, який раніше надавав виборцям корвалол та шоколадки, тепер обіцяє виборцям гроші.

Про це було повідомлено на близькому до Вадима Чорного сайті hrabro.com, а також підтвердили в оточенні кандидата

В рамках нової акції Вадим Чорний пропонує кожному повнолітньому мешканцю Київського району Одеси до 1 тисячі 600 гривень у разі своєї перемоги на виборах до Верховної Ради. Кандидат наголошує, що оплата буде проводитися незалежно від того, за кого проголосував виборець.

При цьому, сума виплат буде зростати, і платити Вадим Чорний обіцяє протягом 5-ти років депутатської каденції, причому в останній рік депутатства політик обіцяє викласти найбільшу суму.

Говорячи про формально-закону сторону акції, Вадим Чорний роз'яснив, що Закон «Про вибори народних депутатів» забороняє надавати виборцям подарунки, але його акція не підпадає під встановлене законом визначення подарунка.

За умовами виплати кожен виборець має право отримати, на свій розсуд: 100 гривень в період з 15 по 30 листопада 2012 року; 200 гривень - у період з 1 грудня 2012 по 31 січня 2013 року; 400 гривень - у період з 1 лютого 2013 по 31 січня 2014 року; 800 гривень - в період з 1 лютого по 31 жовтня 2014 року або 1 тисячу 600 гривень в період з 1 листопада 2014 по 30 жовтня 2016 року. Виплата буде проводитися за пред'явлення паспорта з пропискою в Київському районі.

Політик обіцяє, що повні умови акції будуть опубліковані в його листівці.

Разом з тим, ч. 13 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», про яку говорив кандидат, встановлює, що “забороняється проводити передвиборчу агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки мінімального розміру заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборча агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців”.

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур.

У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.