Нещодавно стало відомо, що кандидат у народні депутати від Партії регіонів по одномандатному мажоритарному округу № 2 Олександр Баталін відмовився брати участь у виборах. Представники ОПОРИ тогож дня звернулися за коментарями до штабу Партії регіонів. У штабі їм відповіли, що вперше чують про це, а вже 5 жовтня відмовились коментувати. Зв’язатися з Баталіним представники ОПОРИ не змогли тому, що його телефон не відповідає.

У ЗМІ є інформація, що Баталін відмовився брати участь у виборах тому, що має проблеми зі здоров’ям. Також є версія, що Лев Миримський, кандидат від партії Союз по округу №2, випереджає свого суперника і є ймовірність програшу Баталіна.

Центральна виборча комісія задовольнила заяву про відмову від балотування у народні депутати.

Але ця версія здається дещо заплутаною. По-перше, про проблеми зі здоров'ям Баталіна відомо не перший рік і з цим «багажем» він йшов на вибори усвідомлено. А по-друге, за кілька годин до того, як ЦВК задовольнив заяву Баталіна про зняття його кандидатури з виборів, він урочисто відкрив дитячий майданчик в Сімферополі і разом зі своєю соратницею Віталіною Дзоз зустрічався з віце-прем'єр-міністром України Сергієм Тігіпком, який знаходився в Криму з робочим візитом. Також Віталіна Дзоз сказала: «Вчора я його востаннє бачила на зустрічі з Тігіпком, але він мені нічого не сказав з приводу свого рішення про те, щоб зняти свою кандидатуру».

 

Сафіє Халілова
Довготерміновий спостерігач Громадянської Мережі ОПОРА
в АР Крим
 
За коментарями звертайтесь:
Ренат Умеров
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
в АР Крим
0505382803
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.