У п’ятницю, 6 жовтня, офіс кандидата від Об’єднаної опозиції у ВО №123 Лідії Котеляк обшуковували правоохоронні органи. За словами кандидата, міліціонерів «накликав» опонент Котеляк – Тарас Батенко.

Сьогодні кандидатка надала офіційний коментар з приводу обшуку та методів антиагітації, які проти неї застосовують на окрузі. Котеляк зокрема розповіла, що правоохоронні органи, які здійснювали обшук у офісі керувалися заявою самовисуванця Тараса Батенка, який вважає що у приміщенні знаходяться матеріали, які компрометують його. Обшук проводили близько шести годин. За цей час жодних антиагітаційних листівок правоохоронці не виявили.

Окрім цього, люди Батенка проводять кампанії від дверей до дверей та агітують проти Котеляк. За день роботи, як повідомив керівник штабу Котеляк у Миколаївському районі Андрій Герберт, антиагітатори отримують від Батенка 500 гривень. Під час КВДД виборців переконують, що Котеляк «від Регіонів, вона - замаскована».

Крім того, у Миколаєві правоохоронці зупинили машину з агітпродукцією, яку розвозили по наметах. Працівників штабу Котеляк, які були в автомобілі, забрали у райвідділ. На ранок у окрузі також зафіксували псування біл-бордів кандидатки (64 штуки) – їх облили фарбою, намагалися здерти, обписали нецензурною лексикою.

До слова, такі випадки очорнення характерні також для інших округів. Як приклад, керівник обласного штабу Об’єднаної опозиції Степан Кубів показав публікації у газеті «Слово правди» (ВО №117), які містять інформацію проти ще одного узгодженого кандидата – Ігоря Васюника.

Детальніше:

Андрій Дутчак,
Координатор спостереження за парламентськими виборами у Львівській області
063 628 68 44.

Додатково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.