4 жовтня 2012 р. з 11:00 до 13:00 у приміщенні Луганської обласної клінічної лікарні було організовано зустріч медичних працівників з представниками Партії регіонів

У той же час всім медичним працівникам сказали, що відбудеться наукова конференція «Травматологія, хірургія, трансплантологія». Персонал лікарні був здивований, коли замість науково-практичної конференції фактично взяв участь в агітаційному заході Партії регіонів. І замість того, щоб в робочий час лікувати пацієнтів, персонал бу вимушений слухати презентацію програми провладної партії «Медична політика Партії регіонів», яку під час заходу презентував екс-міністр охорони здоров'я України Юрій Поляченко.  

Відповідно до п. 4 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів» забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.

Також згідно з Законом України «Про вибори народних депутатів» службовцям, заборонено використовувати бюджетні чи будь-які інші адміністративні ресурси, які належать їм у зв’язку з посадою, заради виборчої кампанії. Пункт 3 частини 1 статті 74 Закону «Про вибори народних депутатів України» категорично забороняє службовцям здійснювати агітацію в робочий час. Проте, саме використання адміністративних ресурсів очолює рейтинг порушень на виборах в Луганській області.

foto

 


Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічний перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотерміновго спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.