В понеділок, 1 жовтня, на засіданні ОВК №129 було розглянуто скаргу голови дільничної виборчої комісії №480898 Тамари Корнеєвої на втручання у роботу ДВК чиновниці адміністрації Центрального району м. Миколаєва Людмили Ряшиної.

Фактично перше засідання ДВК №480898 було майже зірване через те, що спочатку Л. Ряшина одноосібно його скликала у бібліотеці ім. М.Кропивницького. Потім назвалася головою ДВК. Коли ж члени ДВК з’ясували, що такого прізвища серед членів дільничної комісії немає, сказала, що вона — уповноважена особа від ОВК №129.

Зважаючи на обставини, трьома членами ДВК був складений акт про перевищення повноважень представником органів місцевого самоврядування, а голова ДВК звернулася у своїй скарзі до ОВК з запитанням, чи дійсно Л.М.Ряшина була уповноваженою особою від окружної виборчої комісії.

Викладену у скарзі інформацію підтвердив і член ОВК № 129 Дмитро Корнеєв, який виїжджав на місце події. За його інформацією, Людмила Ряшина в додаток до вже вчинених дій вимагала від секретаря ДВК написати заяву про складення з себе повноважень, після чого секретар залишила засідання комісії.

Після спорів майже всі члени ОВК погодилися з пропозицією секретаря Л.Віштал повідомити голову ДВК №480898 Корнеєву Т.М., що ОВК №129 не уповноважувала Ряшину Л.М. представляти окружну виборчу комісію на першому засіданні ДВК, а також направити скаргу голови ДВК №480898 Корнеєвої Т.М. з супроводжувальним листом до голови адміністрації Центрального району В.І.Рижика для прийняття дисциплінарних заходів відносно Ряшиної Л.М.

За коментарями звертайтесь:
Олена Кабашна
координатор в Миколаївській області
097219 00 66, 095 087 17 85, [email protected]

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.