Вчора, 3 жовтня, активісти запорізького УДАРу вийшли на мітинг до Запорізької обласної прокуратури. Більше сотні людей зібралось біля будівлі прокуратури з плакатами на підтримку кандидата в народні депутати від партії «УДАР Віталія Кличка» по виборчому округу № 82 Вадима Кривохатька, який наразі знаходиться в розшуку. Також ударівці вимагали відставки голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Пеклушенка, прокурора Запорізької області Олександра Кирилюка та припинення політичних переслідувань їхніх кандидатів. Активісти на чолі з головою Запорізької міської організації партії «УДАР Віталія Кличка»  та кандидата в народні депутати по виборчому округу № 76 Василем Варецьким вимагали зустрічі з прокурором області, але він не вийшов.

Сьогодні УДАРівці отримали листа від виконавчого комітету Запорізької міської ради, в якому говориться, що «органи місцевого самоврядування не можуть забезпечити належні умови проведення зазначеного заходу і змушені звернутись до органів ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області для вжиття відповідних заходів…».

Прокуратура Запорізької області вважає цю акцію незаконною. В коментарі прес-служби говориться, що повідомлення про проведення мітингу біля прокуратури надійшло до міської ради вчора, 2 жовтня,  о 17.30. А це недостатній строк для забезпечення органами місцевого самоврядування безперешкодного проведення мітингу.

Попри заборони, мітинг все ж таки відбувся мирно – обласне МВС і прокуратура області не втручались в нього під час проведення.

В свою чергу, УДАрівці не згодні з цим рішенням, адже вони стверджують, що подали заяву на проведення заходу згідно закону та рішення Конституційного суду України.

Запоріжжя

Запоріжжя

Запоріжжя

Запоріжжя

За коментарями звертайтесь:
Дмитро Арабаджиєв
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
в Запорізькій області
066 740 42 36
 
Катерина Коротченко,
Прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА
Запорізьке представництво
050 5006577
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.