Перед стартом виборчої кампанії Яворівська центральна районна лікарня та Новояворівська районна лікарня №1 отримала по одній новій сучасній кареті швидкої медичної допомоги марки «Мерседес»

Новояворівськ

Яворів

Їх подарував депутат Львівської обласної ради та майбутній кандидат у народні депутати в одномандатному виборчому окрузі №122 (з центром у Яворові) Тарас Романович Козак. Про атмосферу свята, яка супроводжувала офіційну процедуру передачі подарунку, тоді написала газета «Новини Розточчя» та показали у недільному випуску «Тиждень Розточчя» на ЛТБ.

Благочинність, яка в час цих парламентських виборів отримала особливого розмаху, залишає багато запитань з приводу дотримання виборчого законодавства. Закон на пряму забороняє робити подарунки чи надавати послуги бюджетним установам. Ще одним сумнівним з точки зору чесності перед виборцем є надання послуг, які фінансуються за державні чи комунальні кошти, за приватну благочинність.

Враховуючи ту обставину, що карети швидкої допомоги були подаровані Тарасом Козаком до офіційного старту виборчої кампанії, то порушення зі сторони кандидата немає. Проте, на цьому факт благочинності не вичерпується, оскільки на кузові обох автомобілів красується напис «Громаді Яворівщини від Тараса Козака». Таким чином, роз’їжджаючи по Яворівському районі на виклики, місцеві медики без власної волі агітують за кандидата у народні депутати.

Так, з відчуття вдячності чи незнання Закону, або з двох причин водночас, керівництво Яворівської центральної районної лікарні та Новояворівської районної лікарні №1, у власності яких сьогодні знаходяться карети швидкої допомоги, допускає порушення виборчого законодавства в частині проведення передвиборчої агітації. Частина 3 статті 68 визначає використання прізвища кандидата, як політичну рекламу. У виборчий період така реклама повинна бути профінансована з виборчого фонду кандидата, якщо ні – то вона б мала зникнути на цей період.

 
Додатково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.