Усі ДВК на округах Миколаївщини №№ 127-132 у відведений законом термін приступили до своєї роботи. Але не обійшлось без конфліктних ситуацій.

Так на окрузі № 129 останньою провела своє засідання 29 вересня о 22.15 ДВК №480911, причому це вдалося зробити тільки у приміщенні окружної виборчої комісії. Як розповів заступник голови ОВК №129 Анатолій Кравченко, голова ДВК змогла спочатку зібрати тільки 7 членів комісії (це середня дільниця, тобто цієї кількості було недостатньо для кворуму), інші телефоном просто відмовлялися приходити на засідання, та й від роботи у ДВК взагалі. Тоді голова ДВК вирішила провести перше засідання своєї комісії у понеділок, 1 жовтня, але це було б порушенням закону. Порушити закон голові ДВК не дозволила ОВК, зібравши членів ДВК на засідання 29 вересня о 22.15. На першому засіданні були присутні 11 членів ДВК №480911, вони прийняли присягу.

Ще один конфлікт виник на ДВК у Жовтневому районі області: членів ДВК у виділене в бібліотеці приміщення не пускали самі бібліотекарі. Членам ДВК довелося трошки зачекати на вулиці, поки конфлікт не був урегульований і своє засідання вони провели вчасно.

На окрузі № 130 на ДВК, розташованній в селі Новоолександрівка Баштанського району, була здійснена спроба змінити голову дільничної виборчої комісії. Але в телефонному режимі голова ОВК № 130 Надія Чабаненко врегулювала дану ситуацію і ДВК продовжила свою роботу. 

За коментарями звертайтесь:
Олена Кабашна,
координатор в Миколаївській області
097219 00 66, 095 087 17 85, [email protected]

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.