Правоохоронні органи в місті Вінниця намагалися припини агітацію у наметі Партії Віталія Кличка «УДАР», посилаючись на те, що в агітаторів немає відповідного дозволу
На території Вінницької міської лікарні №1 стоїть кілька агітаційних наметів. Трохи ближче до тротуару стоїть агітаційний намет партії Віталія Кличка «УДАР», у якому чоловік та жінка роздають агітаційну літературу.
Як повідомив спостерігач Громадянської мережі ОПОРА, до наметів під’їхали на авто працівники правоохоронних органів, щоб перевірити наявність дозволів на встановлення наметів. До агітаторів з намету партії Віталія Кличка «УДАР» звернулися з претензією, що такий дозвіл у них відсутній, а в решти є.
Один з агітатор написав письмове пояснення. За словами представника ОПОРИ жінка-агітатор сказала, що такий рейд міліції проводиться по всьому місту і «особлива увага до наметів «УДАРУ». Проте агітатори зізналися, що дозволу в них немає.
Представники ОПОРИ взяли коментар юриста Партії Віталія Кличка «УДАР» Віталія Головчука: «Сьогодні після обіду приїхала група представників міліції і почали вимагати від наших агітаторів пояснення з приводу розміщення нашого агітаційного намету. Нас повідомили і ми приїхали на місце події. Правоохоронці сказали забрати намети, а якщо ми не заберемо, то вони самі заберуть. Проте ми діємо в правовому полі чинного законодавства. Насправді такого дозволу на встановлення намету не вимагається. Відповідно до закону стаття 38 конституції України передбачає, що встановлюються з метою здійснення партією передвиборчої агітації відповідно до «Закону України про вибори народних депутатів». Намет не є малою архітектурною формою та не використовується для здійснення підприємницької діяльності і встановлюється на встановлення заходів визначених законом. А тому, їх становлення не потребує жодних погоджень та дозволів. Після того як ми не забрали намет і дали пояснення, міліція намагалась забрати наших агітаторів, але підставою для забрання могло бути тільки відсутність документів, проте агітатори показали документи. Правоохоронці зібрались і поїхали, навіть не склавши протоколу».
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.