21 вересня поточного року під час жеребкування на засіданні ОВК № 109 визначились з політичними партіями, які будуть подавати своїх представників до складу дільничних виборчих комісій. За результатами жеребкування 19 політичних партій і 5 фракцій Верховної Ради України отримали представництво у дільничних виборчих комісіях

На засіданні були присутні міжнародні спостерігачі організації «CANADEM», журналісти та громадські спостерігачі Громадської Мережі «ОПОРА.»

 За підсумками проведення жеребкування вникла ситуація, що найбільше представництво у комісіях отримали політичні партії, які висунули мінімальну кількість кандидатів на вибори та не ведуть активної передвиборчої кампанії.

Як розповів Сергій Кузьмін, уповноважений від політичної партії ВО «Свобода»: «Я в ході засідання комісії, маючи на те всі підстави, запропонував голові комісії з врахуванням встановлених раніше порушень і забезпечення прозорості виборчого процесу поставити на голосування питання про можливе залучення для роботи ОВК міжнародних спостерігачів. На цю пропозицію голова комісії Павло Хрущ відреагував неадекватно і запропонував Кузьміну Сергію покинути залу засідань. Коли я відмовився, то окружна комісія прийняла Постанову і видалила мене із засідання окружної комісії. Це було зроблено з тим, щоб я не фіксував порушення, які були в ході проведення жеребкування і є умисним фактом. 24 вересня я написав заяви до прокуратури і подав позов до Луганського адміністративного суду. У своєму позові прошу визнати діяльність окружної комісії протизаконною і прошу компенсацію у розмірі 1 грн. морального збитку».

dd0687

 

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічний перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотерміновго спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.