У селах Смілянського району Черкаської області (197 округ) соціальні працівники ходять до людей і настійливо пропонують писати заяви, щоб ті проголосували вдома. Про це заявила прес-служба Черкаської обласної організації політичної партії «Фронт Змін»

Зокрема, соціальні працівники мають із собою вже готові медичні довідки, що підтверджують недієздатність особи і засвідчують її неможливість пересуватися самостійно. У цей документ залишається лише вписати прізвище, ім’я, по батькові та написати заяву до дільничної виборчої комісії.

"Жодного контролю, немає спостерігачів, зате можливий тиск на виборця під час його голосування. За виборця може проголосувати стороння особа. А скільки бюлетенів можна додатково вкинути до скриньки?", – розповідає заступник керівника обласного виборчого штабу Об'єднаної  опозиції Наталія Старікова.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА занепокоєні, по-перше, наявністю цих напівзаповнених довідок у соціальних працівників, які хтось із медичних працівників віддав, по-друге, невідомою нікому, окрім соцпрацівників, причиною такого вмовляння.

За коментарями звертайтесь:
Сергій Варич
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
в Черкаській області
063 62 86 780

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.