21 вересня Вінницький окружний адміністративний суд задовольнив позов кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі  №13 Миколи Катеринчука (ВО «Батьківщина») щодо визнання протиправними дій, що відбувались під час формування списків ДВК на окружній виборчій комісії виборчого округу №13.

Нагадаємо, що у приміщенні Окружної виборчої комісії одномандатного округу №13 виникла конфліктна ситуація, причиною якої стало те, що деякі суб'єкти виборчого процесу подавали до ОВК кандидатури для включення до складу дільничних комісій після завершення терміну, визначеного Законом про вибори народних депутатів та відповідними роз’ясненнями ЦВК, тобто після 24-ї години 18 вересня.

Також 21 вересня у Вінницькому Апеляційному суді було розглянуто позов ВО «Батьківщина» проти ОВК №11, а саме про визнання дії ОВК №11, щодо прийняття після встановленого законом України терміном 29 Подань до ДВК, незаконними.

Дане оскарження ВО «Батьківщина» було частково задоволено. Рішенням суду було скасувати постанову ОВК №11 «№18 від 19 вересня 2012 року».

Нагадаємо, що голова окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №11 Павло Лесик (фракція «Блок Юлії Тимошенко» – «Батьківщина»)  заявляв, що його шляхом підкупу та ультиматумів змушували порушити законодавство і прийняти списки членів дільничних виборчих комісій від Партії регіонів після закінчення терміну їх подання, тобто після 24-ї години 18 вересня. Пізніше Павло Лесик повідомив представникам Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області, що під час інтерв’ю зі спостерігачем ОПОРИ він обмовився, назвавши Юрія Ямпільського представником Партії регіонів. Насправді Юрій Ямпільський представляє в ОВК партію «Русь Єдина». Павло Лесик написав заяву, яка є у розпорядженні Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області. Проте було подано позов до Вінницького окружного адміністративного суду щодо визнання неправомірними дій подання  кандидатур для включення до складу дільничних комісій після завершення терміну, визначеного Законом про вибори народних депутатів та відповідними роз’ясненнями ЦВК.

Постанова суду

Постанова суду

Постанова суду

Постанова суду

Постанова суду

Постанова

 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.