Черкаси

23 вересня ОВК №194 (центр – м. Черкаси) терміново зібрала засідання, на якому всіх присутніх повідомили, що проведене на попередньому засіданні (21 вересня) жеребкування, а точніше його результати, неможливо ввести у програму, яка опрацьовує дані та автоматично визначає кількість представників кожної партії на всіх дільничних виборчих комісіях округу

Після довгих розмов присутнім пояснили, що попереднє жеребкування пройшло в межах Закону, але відповідно ж до нього жеребкування можна провести двома способами і необхідно його провести ще раз іншим способом. Це аргументували тим, що перший метод не дозволяє внести дані у програму. Керівники ОВК пояснили, що вони нібито спілкувались із секретарем ЦВК Тетяною Лукаш, яка по телефону порадила їм провести жеребкування ще раз, але при цьому вони зазначили, що пані Лукаш ніяких, навіть усних, вказівок про пережеребкування не давала.

На засідання прийшли кандидати-мажоритарники по цьому округу і їх довірені особи. Дехто із кандидатів виступили із зверненням до членів комісії та просили не переголосовувати, оскільки законних підстав для цього немає.  Представники кандидатів по цьому округу звернулися до ОВК із проханням залишити попередні результати жеребкування і не порушувати Закон. Оскільки, відповідно до п. 1 ст. 28. Закону  України «Про вибори народних депутатів України» «Дільнична виборча комісія утворюється відповідною окружною виборчою комісією не пізніш як за тридцять один день до дня голосування у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії». Тридцять перший день припав якраз на 21 вересня, коли і відбулося жеребкування вперше.

Не зважаючи на факт проходження всіх термінів, члени 194 ОВК все ж проголосували за проведення нового жеребкування, за результатами якого позиції представництва опозиційних сил у ДВК округу значно погіршилися.  Та ситуація стала більш курйозною, коли 194 ОВК не затвердила своїм рішенням нового жеребкування, а перенесла засідання на 25 вересня. Тому, фактично результати попереднього жеребкування не були скасовані рішенням ОВК. Таким чином, ця ситуація не вичерпала себе.

За коментарями звертайтесь:
Сергій Варич
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
в Черкаській області
063 62 86 780
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.