Усе частіше у Черкаській області спостерігачі Громадянської мережі ОПОРИ фіксують випадки, коли агітаційні матеріали партій та їх кандидатів розміщені на установах і організаціях комунальної власності.

Так, було помічено, як на дверях до приміщення бібліотеки у м. Корсунь-Шевченківський (196 округ) приклеєна агітаційна листівка Сергія Педченка, кандидата-мажоритарника від Комуністичної партії України. Як вдалося з’ясувати, у цьому приміщенні розташований осередок цієї політичної партії, проте це пояснило б лише наявність таблички, яка інформувала про розміщення КПУ  саме тут. А от агітаційний матеріал кандидата на вхідних дверях розташований  із порушенням чинного законодавства.

Корсунь-Шевченківський

Нагадаємо, що відповідно до ч. 4 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» «забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності». Тому спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА розцінюють такі явища як порушення обмеження щодо ведення передвиборної агітації.

Схожий випадок маємо у м. Жашкові (199 округ). Мова йде про  зовнішній банер між першим та другим поверхами Партії регіонів на приміщенні Фінансового управління Жашківської районної державної адміністрації.

Жашків

Викликає запитання і цитата на стіні Навчально-виховного комплексу с. Селище Корсунь-Шевченківського району «Діти, любіть Україну, свою школу, як рідну матір» Геннадія Бобова  кандидата по 196 округу від Партії регіонів. Як вдалося з’ясувати у працівників цього закладу, Геннадій Бобов допомагає установі ремонтами та подарунками.

с.Селище Корсунь-Шевченківського району

с.Селище Корсунь-Шевченківського району

Фото ОПОРИ

За коментарями звертайтесь:
Сергій Варич
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
в Черкаській області
063 62 86 780
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.