Дві доби знадобилося окружній виборчій комісії №182, яка знаходиться в Суворівському районі Херсона, щоб провести жеребкування кандидатур у члени дільничих виборчих комісій

О 15 годині 19 вересня члени ОВК, кандидати в народні депутати України, їхні довірені особи, уповноважені особи партій, журналісти та офіційні спостерігачі прибули на засідання комісій. Бажаючих потрапити на засідання було близько 40 осіб, при цьому всі вони відповідали вимогам Закону України «Про вибори народних депутатів України» щодо права осіб брати участь в засіданні ОВК. Але приміщення, де відбувалося засідання, було розраховано на членів комісії та 10-15 запрошених. В результаті виникла тиснява, через яку початок роботи комсії декілька разів відтерміновувався. Не всі бажаючі змогли потрапити до приміщення комісії. В результаті деякі кандидати в депутати, довірені особи та журналісти були змушені слухати засідання з коридору. Члени комісії пояснили необхідність проведення засідання в малому залі Виконкому Суворівської районної ради встановленням в сусідньому приміщенні системи «Вибори».

Жеребкування пройшло по встановленній у Законі процедурі, але система «Вибори» не спрацювала. В засіданні комісії була оголошена перерва до 10-ї ранку 21 вересня. Станом на 12 годину засідання відновлено, але жодної ДВК ще не сформовано. Члени комісії пояснюють це необхідністю проведення технічної підготовки. Приміщення не оздоблено засобами кондиціонування, частина спостерігачів вже покинула засідання через невизначеність членів комісії щодо часу початку «ручного» підрахунку результатів жеребкування.

IMG_1100

За коментарями звертайтесь:

 

Родіон Банар,
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
у Херсонській області
063 628 67 91
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.