Учасники Асамблеї констатували поглиблення та постійність політичної кризи в останні два роки. Громадяни вимушено призвичаїлися до життя в умовах політичних скандалів, нездатності політиків виконати взяті на себе обіцянки, відчуження всіх гілок влади від населення.
"Україна вичерпала ресурс стихійного розвитку, Росія повернулася до імперської політики, а Євросоюз збайдужів до нас через незрозумілість і хаотичність дій керівництва нашої держави. Якщо ми не хочемо цілком втратити свободу, мусимо негайно реалізовувати реформи, насамперед адміністративну та судову. Без них ми не вийдемо з економічної кризи. Але політична еліта не може або не хоче цього робити. Отже громадяни України мають заставити її працювати в інтересах суспільства або змінити. Найкраще почати з оновлення виборчого законодавства та скликання Конституційної Асамблеї," - відмітив Ігор Коліушко, голова Правління Центру політико-правових реформ.
Віктор Чумак, директор програм політичного аналізу та безпеки Міжнародного центру політичних досліджень, також наголосив на прямій залежності покращення сучасної ситуації від кожного із громадян: "Якщо «українське диво» і буде, то його мусимо зробити ми. Люди, які втомилися від безвідповідальності політиків, недемократичності і закритості існуючих політичних партій та короткозорості рішень. Люди, які готові піти супроти популістських настроїв більшості, висловлювати власну позицію, довго і напружено працювати. Нам потрібен інший шлях. Тому разом з "елітою" треба міняти правила".
В сучасних умовах, коли популізм політиків призводить до втрати логічного і необхідного зв`язку між громадою та владою, особливо необхідно забезпечити висвітлення позицій активних представників громадянського суспільства.
"Більшість громадських організацій визначили: зараз важливо допомогти людям виживати в умовах кризи. Задля цього ГО можуть діяти як самостійно, так і разом з бізнесом та владою: розробляти і поширювати антикризові стратегії поведінки, створювати мережі самопомочі, розвивати волонтерство та благодійність" - зазначила Алла Тютюнник, президент Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров`я.
На думку президента Всеукраїнської екологічної громадської організації МАМА-86 Ганни Голубовської-Онісімової "Криза - це найбільш слушний момент для усвідомлення нерозривного зв`язку між екологічно безпечним і економічно вигідним. Наше житло - це величезне поле для антикризових конструктивних дій як на рівні державної та місцевої політики, так і для громадянського суспільства та кожного громадянина".
Третя Громадянська Асамблея України засвідчила бажання громадськості задля подолання кризи діяти спільно із владою, політикумом та бізнесом. "Ми звертаємось до об`єднань громадян, бізнес-асоціацій та профспілок, до неформалізованих громадських ініціатив, до всіх небайдужих з закликом об`єднати зусилля заради подолання кризи, вирішення спільних проблем. Ми це робимо заради того, аби втілити своє право творити державу, яка забезпечить можливості та гідне життя кожному українцю" - підсумував Секретар Асамблеї Андрій Когут.