Петро Сабашук Кандидат-самовисуванець по одномандатному виборчому округу № 74 Петро Сабашук заявляє про тиск та обмеження його свободи під час передвиборчої кампанії. Так, 1 серпня, вже за годину після подання заяви в ЦВК на реєстрацію кандидатом в народні депутати, йому передзвонили з податкової міліції міста Запоріжжя і повідомили, що проти нього порушена кримінальна справа ч. 3 ст 212 КК України «Навмисне ухилення від сплати податків», а днями з'явилося і звинувачення по ч.3 ст.212-1 КК України «Навмисне ухилення від сплати соціального внеску до Пенсійного фонду України».

«Наприкінці серпня у суді розглянули  запобіжний захід у рамках кримінальної справи. Податкова міліція виставила вимоги в 1,5 мільйонів гривен застави. Проте, суд не знайшов причин для таких жорстких заходів і ухвалив рішення сплатити лише 17 тисяч гривень, що я і зробив», - розповідає Петро Павлович.

За словами адвоката кандидата у нардепи Ілони Нестеренко, 15 вересня Сабашуку повідомили, що слідство по його справі закінчено і її передають до суду. Але вже 17 вересня, коли Петро Сабашук зібрався до Центральної виборчої комісії, аби подати документи на свою нову довірену особу, і, маючи зобов'язання про невиїзд без дозволу слідчого органу, написав заяву з проханням дозволити йому виїхати в Київ з 19 по 21 вересня, отримав відмову. «Мені повідомили, що відновлено досудове слідство і в ці дні проводитимуться слідчі дії з моєю участю, але ніхто нічого так і не проводив», - говорить співбесідник ОПОРИ.

Більш того, на 21 вересня призначено нове судове засідання, де повторно розглядатиметься запобіжний захід у рамках тієї ж кримінальної справи. Тільки цього разу податкова міліція підвищила вимоги до забезпечення застави до 4 мільйонів гривен. З цього приводу адвокат стверджує: «Кандидат дотримувався обов’язків і причини для обрання нових запобіжних заходів не було».  А сам Петро Сабашук вважає, що його через арешт намагаються усунути з перегонів, як одного з лідерів: «Зібрати 4 мільйони готівкою, при тому, що усе моє особисте майно перебуває під арештом, неможливо. Тому, якщо суд прийме сторону податкової міліції, мене через п'ять днів заарештують. А 29 жовтня, коли закінчиться виборча кампанія, із словами «Вибач, Петро, нічого особистого, просто були вибори», відпустять».

Згідно з багатьма соціологічними опитуваннями, основна боротьба за перемогу на 74-му окрузі розгорнулася між безпартійним самовисуванцем Петром Сабашуком і комуністом Олексієм Бабуріним. Представник влади, регіонал Ярослав Сухий займає третю сходинку.

Запоріжжя

Петро Сабашук

За коментарями звертайтесь:
Дмитро Арабаджиєв
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
в Запорізькій області
066 740 42 36
 
Катерина Коротченко,
Прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА
Запорізьке представництво
050 5006577
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.