Уже традиційно день будь-якого міста стає днем агітації політичних партій. Цього разу святкування Дня міста у Каневі Черкаської області (197 округ) перетворилося на урочистості Партії регіонів.

Так, для проведення урочистостей правляча влада привезла дітей із Черкас двома шкільними автобусами, на яких було розміщено банер та прапорці регіоналів. Варто нагадати, що відповідно до п. 8 ст. 75 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняється розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування. Окрім цього, дітям роздали прапори Партії регіонів та інші агітаційні матеріали.

Канів

Канів

Канів

На такі дії та виявленні порушення Політична партія «УДАР Віталія Кличка» готує позов до Черкаського окружного адміністративного суду.

– По-перше, розміщення символіки на шкільних автобусах заборонено законодавством України. Ці автобуси стоять на балансі районних відділів освіти, на них не дозволяється розміщення агітації будь-якого характеру, – розповідає начальник юридичного відділу Черкаського обласного виборчого штабу партії «УДАР» Назар Крупка. – По-друге, залучення неповнолітніх осіб до агітації також заборонено законом. У нас є фото та відео, які чітко засвідчують, як Партія регіонів експлуатує дітей. Це аморально. Вважаю, що і батьки цих дітей мають оскаржувати такі дії у суді.

Такі святкування до днів міста в області стають традиційними. Наприклад, 1 вересня у Кам’янці (198 округ)  свято пройшло під егідою члена Партії регіонів, кандидата-мажоритарника, який йде самовисуванням, Вадима Решетняка.

Кам'янка

Зважаючи на такі тенденції, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРИ планують долучитися до свята м. Золотоноша (197 округ), що відбудеться на цих вихідних.

За коментарями звертайтесь:
Сергій Варич
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
в Черкаській області
063 62 86 780
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.