Об’єднана опозиція та ВО «Свобода» стурбовані ситуацією довкола внесення подань кандидатур до складу дільничних виборчих комісій. За їхніми прогнозами, шанси отримати своїх представників в ДВК зведені до нуля

Як розповів Степан Кубів, голова штабу Об’єднаної опозиції у Львівській області, у всіх 12-ти округах технічні партії внесли свої подання. Більшість заяв надруковані, а не написані власноруч. Окрім цього, партійці вже знайшли двійників у списках подань. «Головне – провести, а потім будуть здійснені відповідні заміни», - ділиться голова штабу.

Ірина Сех, узгоджений кандидат у 119 ВО та голова фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді також обурена з приводу внесення подань від партій. 18 вересня кандидатка чергувала на своїй ОВК до 2 ночі, контролюючи процес подання та реєстрації заяв від уповноважених осіб партій. За її словами, більшість уповноважених – це працівники Бродівської райдержадміністрації, які принесли подання пізно ввечері останнього дня (18 вересня). Вони представляли маловідомі політичні сили – «Союз Чорнобиль України», «Молодіжна партія України» та інші. Переважно заяви не були оформлені належним чином – не видно прізвища та підписів кандидатів, нерозбірливі копії паспортів тощо. Подекуди кількість заяв перевищувала кількість ДВК, що прямо суперечить п. 6 ст. 28 ЗУ «Про вибори народних депутатів».

Цікавим є факт, що заяви від кандидатів у члени ДВК від технічних партій мають чітку географічну прив’язку. Так, Кубів запевнив, що більшість заяв від партії «Громадянська солідарність» написані особами, які мешкають у Буському та Бродівському районах, від «Вітчизни» - у Жидачівському, «Руського блоку» - Дрогобицькому. У Стрийському виборчому окрузі одна людина мала довіреності на внесення подань від 40 (!) політичних партій.

Наразі штаби Об’єднаної опозиції та ВО «Свобода» аналізують подання, внесені іншими політичними силами на предмет виявлення двійників та інших порушень, які їм вдасться виявити. На основі цього звертатимуться до правоохоронних органів.

Детальніше:
Андрій Дутчак,
Координатор спостереження за парламентськими виборами у Львівській області
063 628 68 44
 
Додатково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.