Чергову інновацію запропонував Костянтин Усов, який балотується по 134-му округу Одеси. Молодий політик підписує договір з мешканцями Малиновського району міста, пропонуючи кожному особисто найняти його на роботу

За словами кандидата, відсутність юридичної відповідальності за невиконання передвиборчих обіцянок - велика прогалина в українському законодавстві, оскільки дозволяє політикам безкарно обіцяти золоті гори перед виборами і начисто забути про своїх виборців – після них.

Документ, який пропонує підписати кандидат є типовим зразком контракту про найм на роботу. У верхній частині міститься текст договору, а нижня - відкріпний талон. «Тіло» договору залишається у виборця, а відривна частина зберігається в штабі кандидата.

Роботодавцем виступає виборець, який наймає кандидата в депутати України. Згідно з угодою, наймач має право в будь-який час звертатися до народного депутата, вимагати від нього підтримки в забезпеченні своїх законних прав, свобод та інтересів, а також звіту про виконану роботу. У свою чергу кандидат зобов'язується дбати про благополуччя роботодавця і виконувати всі функції, покладені на нього Законом України «Про статус народного депутата України».

Цікаво також, що Костянтин Усов відмовляється від усіх депутатських пільг, оскільки на його думку, вони повинні бути давно скасовані. У разі невиконання умов договору, Костянтин Усов зобов'язується скласти мандат народного депутата України. Документ містить реквізити обох сторін і мокрі підписи. Примітно, що кожен бланк договору Костянтин Усов підписує особисто. У штабі кандидата поки не повідомляють, скільки договорів підписано, але нумерація на відкріпних талонах вже перевалила п'ятизначне число, і кількість охочих підписати документ продовжує зростати.

«За цим договором чітко зрозуміло, хто роботодавець, а хто працівник, хто служить, а хто дає накази. Тут вказано, що повинен робити депутат, в які терміни. Тут зазначено, що він повинен відмовлятися від усіх непотрібних пільг, повинен виконувати волю людини і громадянина, який його найняв», - зазначив політик.

«Договір скріплюється мокрими підписами і залишається у людини. Тобто людина завжди може сказати: цей депутат пообіцяв мені ось це, він підписав - я підписую, для того щоб ніхто не міг сказати, що я не тримаю своє слово», - заявив Костянтин Усов.

odess_wewe

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур.
У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.