Василь Мельник, який балотується у народні депутати України по округу №84 (центр – м.Тисмениця) заявляє, що йому перешкоджають проводити передвиборчу агітацію. Кандидат звернувся із відповідними заявами до  начальника СБУ та до головного прокурора в Івано-Франківській області.

У заяві кандидат стверджує, що звернувся до міського голови міста Тисмениця з проханням надати йому приміщення міського стадіону або площу біля Народного дому для проведення зустрічі з виборцями та концерту народного артиста України Степана Гіги, вказавши бажані дати проведення заходів, однак мер відбувся письмовою відмовою.

«13 вересня 2012 року листом за №387 міський голова м. Тимениця Дарчин Б.С. фактично відмовив мені у здійсненні передвиборчої агітації, мотивуючи тим, що стадіон є в переліку об’єктів реконструкції, а на площі біля Народного Дому у вказані дати заплановані заходи», – стверджує Віктор Мельник у своїй заяві. Кандидат зауважує, що плану проведення заходів і безпосередніх причин відмови мер йому не надав. У листі-відповіді міського голови йдеться про те, що реконструкція стадіону буде здійснюватися до кінця поточного року, а на дати, вказані кандидатом як бажані, міський центр дозвілля запланував молодіжні дискотеки.

Однак, включення міського стадіону в перелік об’єктів для реконструкції не заважає проводити там спортивні змагання, зустрічі та інші культурно-масові заходи. «Ця обставина не завадила проведенню культурно- та спортивно-масових заходів, присвячених 950-річчю м. Тисмениця, на яких здійснював свою передвиборчу агітацію кандидат в народні депутати Купчак В.Р., а 09.09.2012 року проводилася футбольна зустріч команд Тисмениця-Олеша», – наголошує кандидат у заяві.

ОПОРА нагадує, що обмеження та відмова у здійсненні права на проведення передвиборної агітації є прямим порушенням п.24 ст.74 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

 

За коментарями звертайтеся:

Довідково: 

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.