Сторожинецький міський голова Микола Карлійчук 10 вересня склав свої повноваження. Про це він повідомив на зібранні громади міста Сторожинець (Чернівецька область). За словами екс-голови він «більше не бажає бути жертвою політиканства» та «не буде маріонеткою ні в руках районної влади, ні в руках опозиції». І опозиція, і влада у свою чергу оприлюднили ряд публічних заяв, в яких звинувачують один одного у цій відставці.

Виступ Миколи Карлійчука зафіксовано на відео за посиланням - http://youtu.be/UbDOS1okacU. У ньому Микола Карлійчук, зокрема,  зазначив наступне[1]:

«… Сьогодні я, Микола Карлійчук, залишаю Ратушу. Я не буду маріонеткою ні в руках районної влади, ні в руках опозиції. Кожен Сторожинчанин мусить знати, що 18 із 30 депутатів Міської ради, яку Ви вибрали, стали на шлях політиканства і тепер всі претензії стосовно міського господарства варто представляти саме їм! Я прекрасно розумію, що лише справа часу, щоб Опозиція і районна Влада домовились і прийняли рішення про моє відсторонення з посади мера міста. Я довго мовчав, але сьогодні скажу. МИ ВСІ, сторожинчани, є заручниками політичної війни. Я, як мер, скільки міг цьому протистояв, але ні зі сторони районної влади, ні зі сторони опозиції не знайшов підтримки . Їх не турбують проблеми Сторожинця та Сторожинчан , вони зайняті політичними розбірками…»

Дану ситуацію прокоментували і представники Об’єднаної опозиції[2], районної влади[3] та Голова Чернівецької ОДА[4]. Всі вони звинуватили своїх політичних опонентів у цій відставці. Окрім того, як стало відомо із листа під назвою «Депутатське звернення»[5], яке надійшло на поштову скриньку Чернівецького представництво Громадянської мережі ОПОРА від Депутата Чернівецької обласної ради Матвія Куцака, Партія регіонів вбачає в подіях, які відбулися одразу після виступу Миколи Карлійчука порушення Закону «Про вибори народних депутатів України» з боку представників опозиції і готує з даного приводу судовий позов:

«... На цих зборах громадян були присутні й представники від так званої об’єднаної опозиції – кандидати в народні депутати України, зокрема М. Бурбак та І. Мунтян. Наскільки відомо жоден з них не є жителем м. Сторожинець. Не проживають вони й на території Сторожинецького району. В процесі зборів громадян вказані вище особи дозволили собі проводити передвиборчу агітацію. Вважаю, що їхні дії були неправомірними, оскільки збори громадян організовувалися з ініціативи Сторожинецької міської влади. Ніхто не запрошував ні М. Бурбака, ні І. Мунтяна взяти в них участь. Жодних оголошень про зустріч з вказаними кандидатами в народні депутати України від «об’єднаної опозиції» ніде в м. Сторожинець не розміщувалося. Жодних анонсів ними щодо проведення зустрічі з виборцями м. Сторожинець не робилося. Вочевидь, що дана агітація М. Бурбака, І. Мунтяна є такою, що не відповідає нормам Закону України «Про вибори народних депутатів України» та свідчить про перевищення ними своїх повноважень...».

За коментарями звертайтесь:

Назар Тимощук,
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області,
063 628 67 71, [email protected]
Прес-секретар Чернівецького представництва Громадянської Мережі ОПОРА,
Григорій Сорочан
063 628 67 72, [email protected]

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.