Виконавчий комітет Ужгородської міської ради невчасно подав до ужгородської окружної виборчої комісії (ОВК №68 з центром в м. Ужгород) свої рекомендації щодо утворення спеціальної виборчої дільниці на території місцевої установи Державної пеніціарної служби.

Рішення про рекомендацію створення спеціальної тимчасової виборчої дільниці на території установи виконання покарань Ужгородський міськвиконком ухвалив лише 12 вересня. Хоча, згідно частини 5 статті 21 Закону України «Про вибори народних депутатів України», мав це зробити раніше – не пізніш як за 48 днів до дня голосування (9 вересня, включно).

Станом на 12 вересня, коли було подано рекомендацію виконкомом, до дня голосування залишилося 45 днів. Саме ця дата була останнім днем, коли, згідно з частиною 3 статті 21 Закону, рішення про утворення спеціальної тимчасової дільниці мала прийняти окружна виборча комісія.

Тож за підсумком, ОВК вклалася у терміни, встановлені Законом, а Ужгородський міськвиконком – ні.

Рішення про утворення спеціальної виборчої діяльності на території закладу, підпорядкованого державній пеніціарній службі прийнято більшістю голосів від присутніх на засіданні. 28 жовтня там проголосують близько 600 ув’язнених.

Нагадаємо, що виконавчий комітет Ужгородської міської ради не вперше порушує строки, встановлені виборчим законом. Ще в серпні Ужгородський виконком невчасно визначив офіційні місця на території міста для  розміщення матеріалів передвиборчої агітації.

 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.