Скандал довкола самовисуванця, депутата обласної ради від ВО «Свобода» та співака Остапа Канаки набирає обертів. Сьогодні кандидат відповів на закиди партії у його бік та розповів, чому не зніматиме свою кандидатуру у 123 виборчому окрузі

Ще 21 серпня лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок заявив, висунення Канаки є несанкціонованим, оскільки воно не погоджувалося «Свободою» і її партнерами з ВО «Батьківщина». Він наголосив, що відповідно до домовленостей, «Свобода» висунула своїх кандидатів лише на чотирьох округах Львівщини – 116, 118, 119 та 125. Співака Канаку Тягнибок назвав зрадником та пообіцяв, що його буде виключено з партії.

На такі звинувачення у свій бік самовисуванець має свої пояснення. За словами Канаки, балотуватися його змусила конкурентка, маючи на увазі Лідію Котеляк, яку висунула в окрузі Об’єднана опозиція. Як стверджує екс-свободівець, до нього зверталися виборці з запитаннями, хто цей кандидат, адже вона не є публічною особою і не уродженка жодного з районів округу, бо родом з Житомира. «Сили, які називають себе опозиційними, таким вибором показали зелене світло провладному кандидату», - зазначив депутат. Щоб цього не трапилося, він сам вирішив висунути свою кандидатуру – щоб люди могли зробити правильний вибір.

На колишніх однопартійців самовисуванець не ображається й «не тримає на них зла за все, що було сказано». Навіть більше, Канака збирається агітувати своїх друзів та знайомих голосувати за ВО «Свобода». Наостанок співак заявив, що не збирається знімати кандидатуру з виборчих перегонів, так само, як і складати повноваження депутата обласної ради.

Детальніше:
Андрій Дутчак,
координатор спостереження за парламентськими виборами у Львівській області
063 628 68 44

Додатково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.