В окружній виборчій комісії №90 виявили, що електронні ключі та ідентифікаційні коди, необхідні для доступу в Єдину інформаційно-аналітичну систему «Вибори народних депутатів України», були передані сторонній особі

Так, 3 вересня Дмитро Філіпов, з яким ще 31 серпня відповідно до постанови ЦВК заступник голови комісії А. Оніщук уклав цивільно-правовий договір, прибув на місце, де проводилось навчання системних адміністраторів окружних комісій. Проте під час реєстрації виявилося, що від ОВК №90 вже зареєстрована інша людина – І. Ковтун. Саме він отримав конверт з необхідними для роботи ОВК матеріалами.

При з’ясуванні деталей виявилося, що насправді Д. Філіпова ніхто не звільняв, а довідка, яку надав для реєстрації І. Ковтун, підроблена. Датована вона була також 31 серпня, але підписана та завірена печаткою нібито головою комісії В. Підгайною. Тим часом сама В. Підгайна набула своїх повноважень тільки 3 вересня після складання відповідної присяги. Те, що вона не розривала угоду з Д. Філіповим і не видавали жодних інших довідок, голова комісії підтвердила, коли їй задали відповідне питання члени виборчої комісії.

Дії І. Ковтуна підлягають під кримінальну відповідальність. Члени ОВК вже скерували відповідну заяву до прокурора Білої Церкви. Проте відкритим залишається питання повернення електронних ключів та ідентифікаційних кодів ОВК.

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.