Сьогодні у місті Ямпіль Вінницької області зафіксовано випадки чорного піару проти кандидата у народні депутати до Верховної Ради Оксани Калетнік (самовисування, виборчий округ №16 – місто Ямпіль, місто Могилів-Подільський, Крижопільський, Могилів-Подільський, Піщанський, Чечельницький, Ямпільський райони).

Як повідомив довготерміновий спостерігач Громадянської мережі ОПОРА, листівки з фотографією Оксани Калетнік, логотипом Благодійного фонду «Батьківська земля» та підписом «Оксана Калетнік злодійка шахрайка, лахудра-розвідниця» були розклеєні на стовпі біля ринку у Ямполі.

Вінницька область

Відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України» такі листівки порушують норми Закону, тому що не всі матеріали мають повні вихідні дані, а відповідно до статті 74 п. 22 вказано, що «Забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборчих агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборчих агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск».

Також листівки такого типу часто містять непідтверджені, та, за словами кандидатів, неправдиві дані, що суперечить статті 74 п. 9 «Забороняється розповсюдження завідомо недостовірних або наклепницьких відомостей про партію-суб'єкта виборчого процесу або про кандидата у депутати, недостовірний або наклепницький характер яких встановлено у судовому порядку».

 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.