Давно не є секретом, що діючий міський голова Чернігова Олександр Соколов мітить на місце парламентарія. Тому те, що Форум Молодіжних громадських організацій «Майбутнє Чернігова» носив агітаційний характер, не здивувало, мабуть, нікого

Цей захід відбувся 10 вересня в Чернігівському облмуздрамтеатрі імені. Т.Г. Шевченка. Представники деяких громадських організацій та ініціатив долучилися до форуму, пропонуючи шляхи вирішення різних проблем сьогодення. По закінченню заходу учасники підписали меморандум, в якому кандидат обіцяє вирішувати згадані проблеми, а підписанти, у свою чергу, погоджуються, щоб кандидат включив їх у програму, з якою останній іде на вибори.

Можна констатувати, що такий потужний ресурс, як інститут громадянського суспільства, був мобілізований на користь кандидата в народні депутати Олександра Соколова.

Також слід зазначити, що форум відбувся за усіма канонами агітаційної кампанії. Банер з написом «Молодіжний форум «Майбутнє Чернігова» прикрашав вхід в театр. На фото помітно, що в правому кутку видніється прізвище міського голови. На думку Громадянської мережі ОПОРА, цей факт є порушенням виборчого законодавства.

Нагадаємо, що ст. 74, п. 4 Закону України «Про вибори народних депутатів» передбачає обмеження щодо ведення передвиборчої агітації, яке полягає в забороні розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.

Крім того, відповідно до ст. 74, п. 20, забороняється розміщення матеріалів передвиборчої агітації, політичної реклами, у тому числі повідомлень про перебіг виборчого процесу, на об'єктах культурної спадщини.

P1000665

P1000666
Ольга Різенко
прес-секретар
За коментарями звертайтесь:
Євгеній Романенко
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
в Чернігівській області
068 386 60 54

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.