Спостерігачами ОПОРИ зафіксоване порушення правил виборчої агітації узгодженим кандидатом від Об’єднаної опозиції по виборчому округу №19 Євгеном Мельником – в приміщенні комунального підприємства Нововолинської міськради розміщено його агітаційні плакати.

У приміщенні Житлово-комунального об’єднання Нововолинської міської ради, за адресою м. Нововолинськ, б-р. Шевченка, 7, розклеєні агітаційні плакати із зображенням узгодженого кандидата від Об’єднаної опозиції висунутого ВО «Свобода» Євгена Мельника. У коридорі будівлі розкладена також різноманітна партійна преса, а на стінах висять інформаційні стенди ВО «Батьківщина» та УНП.

Як відомо, приміщення перебуває у комунальній власності міста. Таким чином, розміщення агітації у такого роду приміщеннях є порушенням виборчого законодавства, а саме, ч. 4 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів», яка чітко вказує, що «забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності».

Очевидно, що політичні сили ВО «Батьківщина» та Українська Народна Партія орендують у будівлі приміщення. Адже там знаходяться виборчий штаб ВО «Батьківщина» та громадська приймальня народного депутата України Віктора Олійника. Проте, за межі кабінетів політична агітація не може виходити.

До слова, у будівлі знаходяться відділення Пенсійного фонду України та Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради, що гарантує прихід великої кількості виборців у приміщення.

volyn_agitastiya

Volyn_IMGP1675

Марія Доманська, прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
Детальніше:
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
067 416 50 86

Довідково: 

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.