Сьогодні вночі, 12 вересня, у Слов’янську невідомі обстріляли автомобіль, в якому знаходилися два кандидати у депутати. Один з них №33 у списку партії «Зелені» Володимир Панібратченко, інший – кандидат по мажоритарному округу №47 Святослав Ципін від тієї ж партії

«Вчора вночі, близько дванадцятої, ми з товаришем повертались зі Слов’яногірська, хотіли заїхати до мене додому. Їхали по дамбі, там стояла машина з увімкненим дальнім світлом., тим самим засліплюючи нас своїми фарами. Вже почали завертати у провулок, як почули два постріли. За кермом був мій товариш В’ячеслав, у нього гарна реакція, він швидко натиснув на газ, тому кулі пройшли під кутом крізь задні двері та застрягли у сидінні», - розповідає кандидат у депутати Володимир Панібратченко, №33 у списку партії «Зелені». За його словами, на місце події прибули представники міліції, взяли покази та вийняли заднє сидіння, певно, щоб надалі проводити якусь експертизу.

Як зазначає прес-служба ГУМВС України в Донецькій області, злочин  кваліфіковано за ч.4 ст.296 КК України «Хуліганство, вчинене із застосуванням зброї»: «О 01:00 годин в чергову частину Слов'янського МВ ГУМВС України в Донецькій області надійшло повідомлення від жителя міста Слов'янська, кандидата в народні депутати України за списком партії «Зелені», про те, що півгодини тому, коли він прямував на автомобілі додому з іншим жителем Слов'янська, кандидатом у народні депутати України тієї ж партії, їх по шляху прямування обстріляли невідомі з машини, що стояла на узбіччі. Остання після події зникла. На місце виїхала слідчо-оперативна група, яка провела огляд місця події і пошкодженого автомобіля. Встановлено, що вказані громадяни не постраждали. Співробітниками міліції вживаються необхідні заходи щодо встановлення зловмисників», - йдеться у повідомленні.

Пан Володимир зазначає, що ситуація може бути пов’язана з його активною громадською та політичною діяльністю. «Можливо, це хтось має зуб з більш давніх часів. Наприклад, коли ми з ініціативою «Комітет по боротьбі з корупцією, тероризмом та злочинністю» займалися ліквідацією гральних автоматів. Там один з власників нам погрожував. А, можливо, це через те, що ми висвітлили підкуп виборців людьми Олекся Азарова й виклали це відео в інтернет».

Оскільки можуть виникнути підозри у політичній складовій цієї ситуації, ми звернулися за коментарем до голови Слов’янської міської організації Партії регіонів, секретаря Слов’янської міської ради, кандидата у депутати у списку Партії регіонів №213 Олександра Самсонова. У телефонній розмові він зазначив, що про ситуацію вперше чує. «Я не цікавлюся цими людьми, й зараз вперше чую від Вас про цю ситуацію. А щодо політичної складової, то як це може бути пов’язано з нами? Ми не вбачаємо у цих людях якоїсь конкуренції для нас», - зазначив пан Олександр.

За коментарями звертайтесь:
Катерина Жемчужникова
прес-секретар ДОО ВГО «Комітет виборців України» та
Громадянської мережі ОПОРА в Донецькій області
+380662701713

Довідково:

Громадське спостереження ДОО ВГО КВУ та ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.